TUESDAY, JANUARY 20

Boys basketball — Holy Family at Erie, 7 p.m.; Longmont Christian at Highland, 7 p.m.; Kent Denver at Peak to Peak, 7 p.m.; Silver Creek vs. Greeley Central at Pepsi Center, 3 p.m.; Jefferson Academy at Skyview Academy, 7 p.m.; Denver Christian at Dawson, 6:30 p.m.; Mountain View at Niwot, 6:30 p.m.; Poudre at Boulder, 6:30 p.m.; Centaurus at Northridge, 6:30 p.m.; Fairview at Loveland, 6:30 p.m.; Longmont at Thompson Valley, 6:30 p.m.; Dayspring Christian at Lyons, 7 p.m.; Skyline at Mead, 7 p.m.; Shining Mountain at Cornerstone Christian Academy, 7:30 p.m.; Monarch at Rocky Mountain, 6:30 p.m.; Frederick at Berthoud, 6:30 p.m.; Union Colony at Nederland, 7 p.m.; Broomfield at Horizon, 6:30 p.m.; Fort Collins at Legacy, 6:30 p.m.

Girls basketball — Holy Family at Erie, 5:30 p.m.; Longmont Christian at Highland, 5:30 p.m.; Silver Creek at Greeley Central, 6:30 p.m.; Denver Christian at Dawson School, 5 p.m.; Niwot at Mountain View, 6:30 p.m.; Boulder at Poudre, 6:30 p.m.; Northridge at Centaurus, 6:30 p.m.; Loveland at Fairview, 6:30 p.m.; Thompson Valley at Longmont, 6:30 p.m.; Dayspring Christian at Lyons, 5:30 p.m.; Skyline at Mead, 5:30 p.m.; Shining Mountain at Cornerstone Christian Academy, 6 p.m.; Horizon at Broomfield, 6:30 p.m.; Rocky Mountain at Monarch, 6:30 p.m.; Berthoud at Frederick, 6:30 p.m.; Legacy at Fort Collins, 6:30 p.m.

Girls swimming — Broomfield at Silver Creek, 3:30 p.m.; Skyline at Tri-Valley Relays, 4 p.m.; Boulder at Poudre, 4 p.m.

 

WEDNESDAY, JANUARY 21

Boys basketball — Windsor at Erie, 6:30 p.m.; Vail Christian at Shining Mountain, 5:30 p.m.

Girls basketball — Erie at Windsor, 6:30 p.m.; Peak to Peak at Kent Denver, 6:30 p.m.; Skyview Academy at Jefferson Academy, 7 p.m.; Skyline at Denver North, 7 p.m.

 

THURSDAY, JANUARY 22

Boys basketball — Mountain View at Centaurus, 6:30 p.m.; Denver Waldorf at Shining Mountain, 6:30 p.m.

Girls basketball — Dawson at Gilpin, 6 p.m.; Denver Waldorf at Shining Mountain, 5 p.m.

Wrestling — Holy Family at Erie, 6:30 p.m.; Centaurus at Silver Creek, 6:30 p.m.; Longmont at Niwot, 6:30 p.m.; Boulder at Fossil Ridge, 7 p.m.; Broomfield at Monarch, 7 p.m.; Horizon at Fairview, 7 p.m.; Lyons at Brush, 5:30 p.m.; Berthoud at Mead, 6:30 p.m.; Skyline at Windsor, 6:30 p.m.; Frederick at Roosevelt, 6:30 p.m.

Girls swimming — Thompson Valley at Niwot, 4 p.m.

Alpine skiing — Nederland at Winter Park.

 

FRIDAY, JANUARY 23

Boys basketball — Frederick at Erie, 7 p.m.; Holy Family at Bethoud, 6:30 p.m.; Longmont Christian at Dayspring Christian, 8:30 p.m.; Thompson Valley at Silver Creek, 6:30 p.m.; Northridge at Niwot, 6:30 p.m.; Boulder at Broomfield, 6:30 p.m.; Greeley West at Fairview, 6:30 p.m.; Longmont at Greeley Central, 6:30 p.m.; Lyons at Twin Peaks, 6:30 p.m.; Windsor at Mead, 6:30 p.m.; Skyline at Roosevelt, 6:30 p.m.; Fort Collins at Monarch, 6:30 p.m.; Dawson at Nederland, 7 p.m.; Legacy at Poudre, 6:30 p.m.

Girls basketball — Berthoud at Holy Family, 7 p.m.; Longmont Christian at Dayspring Christian, 7 p.m.; Frederick at Erie, 5:30 p.m.; Jefferson Academy at Peak to Peak, 7 p.m.; Silver Creek at Thompson Valley, 7 p.m.; Niwot at Northridge, 6:30 p.m.; Broomfield at Boulder, 6:30 p.m.; Centaurus at Mountain View, 6:30 p.m.; Fairview at Greeley West, 6:30 p.m.; Greeley Central at Longmont, 6:30 p.m.; Lyons at Twin Peaks, 5 p.m.; Mead at Windsor, 6:30 p.m.; Roosevelt at Skyline, 6:30 p.m.; Monarch at Fort Collins, 6:30 p.m.; Poudre at Legacy, 6:30 p.m.

Wrestling — Centaurus at TBA.; Mead at Top of the Rockies Tournament.

Girls swimming — Northridge at Centaurus, 4 p.m.

Hockey — Monarch at Steamboat Springs, 6:30 p.m.

 

SATURDAY, JANUARY 24

Boys basketball — Broomfield at Holy Family, 4 p.m.; Mead at Silver Creek, 5 p.m.

Girls basketball — Broomfield at Holy Family, 2:30 p.m.; Mead at Silver Creek, 3:30 p.m.

Wrestling — Holy Family, Broomfield, Mead, Centaurus at Top of the Rockies; Silver Creek, Skyline at Kennedy Initational.; Boulder at Smoky Hill Invitational, 8 a.m.; Fairview at Fairview Dual Tournament, 9 a.m.; Lyons, Frederick at Northglenn Invitational, 9 a.m.

Girls swimming — Silver Creek, Broomfield, Longmont, Skyline, Boulder, Niwot, Fairview, Monarch at Boulder County Invitational, 8 a.m.

Nordic Skiing — Nederland at Maloit Park, 10 a.m.