FAIRVIEW FESTIVAL BOYS TOURNAMENT

FIRST ROUND

(Monday at Fairview)

Game 1: Niwot vs. Fountain Ft. Carson, 3:30 p.m.

Game 2: Liberty vs. Broomfield, 5 p.m.

Game 3: Pine Creek vs. Prairie View, 6:30 p.m.

Game 4: Denver North vs. Fairview, 8 p.m.

 

SECOND ROUND

(Wednesday at Fairview)

Game 5: Loser Game 1 vs. Loser Game 2, 3:30 p.m.

Game 6: Loser Game 3 vs. Loser Game 4, 5 p.m.

Game 7: Winner Game 1 vs. Winner Game 2, 6:30 p.m.

Game 8: Winner Game 3 vs. Winner Game 4, 8 p.m.

 

THIRD ROUND

(Friday at Fairview)

Seventh place: Loser Game 5 vs. Loser Game 6, 3:30 p.m.

Fifth place: Winner Game 5 vs. Winner Game 6, 5 p.m.

Third place: Loser Game 7 vs. Loser Game 8, 6:30 p.m.

Championship: Winner Game 7 vs. Winner Game 8, 8 p.m.

 

 


FAIRVIEW FESTIVAL GIRLS TOURNAMENT

FIRST ROUND

(Tuesday at Fairview)

Game 1: Broomfield vs. Sand Creek, 6:30 p.m.

Game 2: Ralston Valley vs. Prairie View, 5 p.m.

Game 3: Palmer vs. Silver Creek, 3:30 p.m.

Game 4: Arvada West vs. Fairview, 8 p.m.

 

SECOND ROUND

(Thursday at Fairview)

Game 5: Loser Game 1 vs. Loser Game 2, 3:30 p.m.

Game 6: Loser Game 3 vs. Loser Game 4, 5 p.m.

Game 7: Winner Game 1 vs. Winner Game 2, 6:30 p.m.

Game 8: Winner Game 3 vs. Winner Game 4, 8 p.m.

 

THIRD ROUND

(Saturday at Fairview)

Seventh place: Loser Game 5 vs. Loser Game 6, 12:30 p.m.

Fifth place: Winner Game 5 vs. Winner Game 6, 2 p.m.

Third place: Loser Game 7 vs. Loser Game 8, 3:30 p.m.

Championship: Winner Game 7 vs. Winner Game 8, 5 p.m.

 

 


BOULDER VALLEY INVITATIONAL BOYS TOURNAMENT

FIRST ROUND

(Wednesday at Centaurus)

Game 1: Trinidad at Pueblo County (Monday at 7 p.m.)

Game 2: Arvada vs. Thomas Jefferson, 5 p.m.

Game 3: Rampart vs. Erie, 6:30 p.m.

Game 4: Mead vs. Centaurus, 8 p.m.

 

SECOND ROUND

(Friday at Centaurus)

Game 5: Loser Game 1 vs. Loser Game 2, 3:30 p.m.

Game 6: Loser Game 3 vs. Loser Game 4, 5 p.m.

Game 7: Winner Game 1 vs. Winner Game 2, 6:30 p.m.

Game 8: Winner Game 3 vs. Winner Game 4, 8 p.m.

 

THIRD ROUND

(Saturday at Centaurus)

Seventh place: Loser Game 5 vs. Loser Game 6, 10:30 a.m.

Fifth place: Winner Game 5 vs. Winner Game 6, 1:30 p.m.

Third place: Loser Game 7 vs. Loser Game 8, 4:30 p.m.

Championship: Winner Game 7 vs. Winner Game 8, 7:30 p.m.

 

 

BOULDER VALLEY INVITATIONAL GIRLS TOURNAMENT

FIRST ROUND

(Tuesday at Centaurus)

Game 1: Thomas Jefferson vs. Standley Lake, 3:30 p.m.

Game 2: Legacy vs. Mead, 5 p.m.

Game 3: Erie vs. Brighton, 6:30 p.m.

Game 4: Hinkley vs. Centaurus, 8 p.m.

 

SECOND ROUND

(Thursday at Centaurus)

Game 5: Loser Game 1 vs. Loser Game 2, 3:30 p.m.

Game 6: Loser Game 3 vs. Loser Game 4, 5 p.m.

Game 7: Winner Game 1 vs. Winner Game 2, 6:30 p.m.

Game 8: Winner Game 3 vs. Winner Game 4, 8 p.m.

 

THIRD ROUND

(Saturday at Centaurus)

Seventh place: Loser Game 5 vs. Loser Game 6, 9 a.m.

Fifth place: Winner Game 5 vs. Winner Game 6, Noon.

Third place: Loser Game 7 vs. Loser Game 8, 3 p.m.

Championship: Winner Game 7 vs. Winner Game 8, 6 p.m.

 

Follow us on Twitter: twitter.com/BoCoPreps