CLASS 5A

At Gates Tennis Center, Denver

Thursday Oct. 10-Saturday Oct. 12.

First round pairings (in bracket order)

No. 1 singles — Brian Yoshida, Lakewood vs. Dylan Zumar, Cherokee Trail; Nicholas Farmen, Arapahoe vs. Adam Rivera, Dakota Ridge; Jacob Lapkin, Grand Junction vs. John Koza, Chatfield; Ignatius Castelino, Fairview vs. Chandler Erickson, Ralston Valley; Lucas Martin, Fossil Ridge vs. Jackson Hawk, Boulder; Vignesh Senthilvel, Mountain Vista vs. Matt Harris, Fruita Monument; Zach Fryer, Cherry Creek vs. Kai Smith, Denver East; Draden Hoover, Overland, vs. Eric Kwiatkowski, Chaparral.

 

No. 2 singlesDaniel Ness, Grand Junction vs. Cutter Esson, Boulder; Jake Becker, Arapahoe vs. Ram Vuppaladadiyam, Lakewood; Ben Anontsen, Mountain Vista vs. Dave Rosencrans, Legacy; Chanon Penvari, Regis Jesuit vs. Maxwell Weiner, Fossil Ridge; Alec Leddon, Fairview vs. Brian Ross, Chatfield; Colby Jimenez, Denver East vs. Andy Wright, Columbine; Monroe Porter, Legend vs. Jeremiah Gahas, Fort Collins; Connor McPherson, Cherry Creek vs. Jason Nguyen, Monarch.

 

No. 3 singles — Ethan Hills, Cherry Creek vs. Coulten Davis, Pine Creek; Eli Wiener, Denver East vs. Brett Jones, ThunderRidge; Patrick Ross, Chatfield vs. Greg Connelly, Castle View; Michael Shin, Mountain Vista vs. Jackson Johar, Fossil Ridge; Thomas Mason, Fairview vs. Michael Shapiro, Rock Canyon; Michael Maxwell, Legend vs. Connor Dawson, Boulder; Erich Nuss, Regis Jesuit vs. Aaron Gossage, Grand Junction; Derek Wright, Monarch vs. Cameron McGregor, Heritage.

 

No. 1 doublesBrock DeHaven/Max Petrak, Fairview vs. Ryan Richardson/Vik Sheverda, Cherokee Trail; John Simpson/Sam Meyer, Chatfield; Tanner Swanson/Josh Haddad, Pine Creek vs. Nate Root/Timmy D’Costa, Regis Jesuit; Tyler Leasure/AJ Bohusalvsky, Liberty; Gabe Pagat/Griffin Kosonocky, Fossil Ridge vs. Chad Curd/Michael Vartuli, Arapahoe; Harshil Dwivedi/Jake Miller, Cherry Creek vs. Ethan Anderson/Arie VanVuuren, Boulder; Conor Wulf/Connor Lewis, Denver East vs. Kelson Reimer/Gabriel Treider, Fruita Monument; Max Proietti/Matt Prinster, Grand Junction vs. Tony Steinle/TJ Ascough, Fort Collins; Vamsi Senthivel/Austin Gruszczynski, Mountain Vista vs. Bryn Finne Frock/Rane Hornecker, Ralston Valley.

 

No. 2 doubles — Joey Robertson/Tommy Koszowski, Regis Jesuit vs. Cody Luhmann/Colin Richardson, Cherokee Trail; Matthew Ness/Brias List, Grand Junction vs. Ryan Coyle/Rylan Haag, Pine Creek; Erin Norwood/Matt Gross, Cherry Creek vs. Austin Stutz/Chase Adams, Chatfield; Jordy Bartell/Logan Thompson, Denver East vs. Connor Shore/Garrett Schappell, Fort Collins; Maciek Lazarski/Alex Boyarko, Mountain Vista vs. Seth Widner/Jack Ferry, Monarch; Matt Swearingen/Dylan Panis, Arapahoe vs. Sam Sommers/Josh Brenton, Liberty; Kevin Schultz/Trevor Swambom, Fossil Ridge vs. Scott Neville/Cole Smith, Boulder; Randall Ball/Andrew Pollack, Fairview vs. Johno Hawkinson/Casey Hawkinson, Ralston Valley.

 

No. 3 doublesSteven Bummer/Truett Davis, Regis Jesuit vs. Austin Cole/Sam Karlson, Legacy; Colton Reimer/Sam Graf, Fruita Monument vs. Josh Goodard/Spencer Zweifel, Poudre; Matt Woody/Bryce Viorst, Denver East vs. Eric Stoops/Matt Givin, Rock Canyon; Roger Nichols/Devin Harper, Fairview vs. James Zimmerman/Mitch Carlson, Fort Collins; Scott Sunset/Davide DeFrancia, Fossil Ridge vs. Jenson Makarov/Chris Rockers, Ralston Valley; Colin Brown/Sanjay Patil, Arapahoe vs. Aidan Mulligan/Kelly Woodard, Boulder; Enzo Ortiz/Kobe Holdren, Mountain Vista vs. Jesse Hallman/Chris Cobb, Palmer; Teller Hoskins/Ben Schlechting, Cherry Creek vs. Cameron Bergan/David Lai, Cherokee Trail.

 

No. 4 doubles — Jon Anderson/Benji Walts, Fossil Ridge vs. Eric Draper/Troy Jackson, Lakewood; Blake Warner/Ashwin Vaithianathan, Mountain Vista vs. Nick Graham/Jared Graham, Fort Collins; Ben Colson/Jonny Cook, Denver East vs. Blaine McCormick/Ben Bishop, Fruita Monument; Charlie Strand/Jake Kearney, Fairview vs. Dan Cleveland/Jackson Feld, Boulder; Andrew Merone/Mike Ryazanstev, Rock Canyon vs. Jon Gillespie/Ben Gillespie, Ralston Valley; Jacob Bendaline/Wyatt Dale, Cherry Creek vs. Nick Jackson/Jonny Holm, Chaparral; Alec Jotte/Lucas Abbott, Regis Jesuit vs. Sam Muetterties/Robert Moore, Arapahoe; Ben Arja/Ian Hegstrom, Grand Junction vs. Keegan Hofer/Warren Hartzler, Heritage.

 

 


CLASS 4A

At Pueblo City Park, Pueblo.

Thursday Oct. 10-Saturday Oct. 12.

First round pairings (in bracket order)

No. 1 singles — Steve Alcala, Pueblo Central vs. Jared Stuart, Lewis-Palmer; Spencer Lang, Niwot vs. Marcos Salazar, Widefield; David Mitchell, Kent Denver vs. Keller Hartline, Centaurus; Keenan Kaltenbacher, Air Academy vs. Erik Ratkelis, Valor Christian; Connor Arend, Mullen vs. Andrew Struzenberg, Greeley Central; Ryder Searle, Durango vs. Austin Hampton, Cheyenne Mountain; Jake Fell, Longmont vs. Luke Lorenz, Discovery Canyon; Fletcher Kerr, Colorado Academy vs. Colin Green, Vail Mountain.

 

No. 2 singles — Robbie Boe, Cheyenne Mountain vs. Daniel Crews, Greeley Central; Willie Gold, Kent Denver vs. Jimmy Amundson, Valor Christian; Aaron Weil, Mullen vs. Brad Broeking, Aspen; Fred Edwards, Durango vs. Stefan Orton-Urbina, Air Academy; Allen Fu, Niwot vs. Nolan Rademacher, Lewis-Palmer; Amulya Srivastra, Silver Creek vs. Zach Fluck, Canon City; Dakota Burns, Pueblo Central vs. Baylor May, Discovery Canyon; Noah Forman, Colorado Academy vs. Erik Schulze, Longmont.

 

No. 3 singles — Nick Kolomitz, Mullen vs. Will Geisz, Cheyenne Mountain; Drew Pasma, Niwot vs. Thomas Gregory, Lewis-Palmer; Naish Ganbatz, Air Academy vs. Dominick Smith, Greeley Central; Ben Wharton, Steamboat Springs vs. Matthew Jordan, D’Evelyn; Dante Alcala, Pueblo Central vs. Spencer Wolf, Broomfield; Mac Mease, Colorado Academy vs. Greg Wakefield, Pueblo West; Casey Ross, Kent Denver vs. Drake Bailey, Valor Christian; Cameron Yee, Longmont vs. Henry Godfrey, Aspen.

 

No. 1 doubles — Kevin Adams/Ryan Beyer, Kent Denver vs. Jake Grotlueschen/Sabin Eubanks, Mesa Ridge; Rocky Tschappat/Gordon Carr, Aspen vs. JK Balk/Brennan Stuart, Lewis-Palmer; Colt Sessions/Aidan Connaughton, Cheyenne Mountain vs. Jake Nielson/Kyle Koffard, Silver Creek; Michael Trevithick/Matt Waldenmeyer, Pueblo West vs. Mike Pistilli/Dan Stephan, Valor Christian; Griffin Prall/William McDermid, Colorado Academy vs. Sam Chiacchia/Neil Orton, Air Academy; Ben Stevens/Grant Wood, Broomfield vs. Caleb Rold/kevin Kalkus, D’Evelyn; Sadvik Saini/Carter Pentz, Niwot vs. Zach Dunklin/Quinn Cain, Steamboat Springs; Jack Quinn/Jon Cleary, Mullen vs. Joseph Martinez/Patrick Ryan, Greeley Central.

 

No. 2 doublesRyan Jennett/Christian Lewis, Broomfield vs. Jerry Farmer/Hunter Case, Valor Christian; Victor Robinson/Matt Lambert, Aspen vs. AJ Jordan/Dustin Etheridge, D’Evelyn; Josh Rubin/Niko Hereford, Kent Denver vs. Kyle Finn/David Meleski, Lewis-Palmer; Blaine Wuertz/Jake Thornally, Air Academy vs. Alec Ensign/Drew Downs, Durango; Daniel Dilzell/Seth Miller, Colorado Academy vs. Adam Guerro/Max Acosta, Pueblo Central; Jack Erdle/Mitch Erdle, Mullen vs. Matt Biller/Dillan Gissel, Longmont; Fremin Serrano/Joe Nunez, Fountain Valley vs. Connor Clancy/Walker Uyemura, Greeley Central; Matthew Chavez/Trevor Jones, Niwot vs. John Choe/Nick Teo, Cheyenne Mountain.

 

No. 3 doubles — Peter Hillary/Ethan Pollack, Colorado Academy vs. Joe Borgerding/Matthew White, Steamboat Springs; Ryan Ruppert/Will Moody, Cheyenne Mountain vs. Preston Rupple/Jared Most, Greeley Central; Zach Salama/Sasith Weersundara, Fountain Valley vs. Zach Wilcox/Drake Wilson, Palmer Ridge; Miachel DeMateo/Collin Forke, Niwot vs. Daniel St. John/Zach Reeder, Air Academy; Caleb Penner/Peter Hristoff, Broomfield vs. Spencer McKay/Ellis Murray, D’Evelyn; Grant Alfred/Vince DePizzol, Mullen vs. Jake Fuhrman/Jimmy Fuhrman, Silver Creek; Alex Reagan/Grant Goodman, Aspen vs. Matt Vail/Nick Guzman, Pueblo Centennial; Andrew Thompson/Blake Parsons, Kent Denver vs. Evan Bauer/Lucas Weidner, Evergreen.

 

No. 4 doubles — Brad Soderberg/Jack Trueblood, Kent Denver vs. Peter Fellows/Teddy Evans, Evergreen; Coby Babcock/Keaton Manwaring, Broomfield vs. Nik Geshwitner/Brad Meier, D’Evelyn; Connor Adams/Jack Clancy, Cheyenne Mountain vs. Nick Sear/Peter Wharton, Steamboat Springs; James Gu/Graham Harper, Fountain Valley vs. Trevor Rather/Brayden Mesiter, Coronado; Andrew Aertker/Slater Shoptaugh, Colorado Academy vs. Marc Lacrampe/Ricky Wilcox, Palmer Ridge; Jared Bourgain/Mark Manta, Mullen vs. Zach Sandford/Alex Adams, Greeley Central; Keegan Mehall/Andy Vernier, Aspen vs. Matt Kurtz/Michael Sumpter, Pueblo Centennial; Isaac Ng/Peter Graham, Niwot vs. Max Frankenheimer/Isaac Sawvel, Silver Creek.

Follow us on Twitter: twitter.com/BoCoPreps