GET BREAKING NEWS IN YOUR BROWSER. CLICK HERE TO TURN ON NOTIFICATIONS.

X

WEDNESDAY’S RESULTS

Pool play at Scott Carpenter Park

Boulder 11, Fossil Ridge 3

Team Colorado-Cackowski 9, Slammers-Malkin 3 (Pool G)

Twins Red 9, Slammers-Malkin 1 (Pool G)

Cheyenne Post 6 10, Slammers-Music 0 (Pool D)

Boulder 6, Diamond Club Red 3 (Pool A)

T Hurt Construction 11, Slammers-Mooton 3 (Pool B)

 

Pool play at Fairview High School

Fairview 8, Arapahoe 2 (Pool B)

Palo Verde, Nev. 7, Slammers-Kiel 1 (Pool A)

Davy Jones Rangers 4, Team Colorado-Wahl 3 (Pool E)

Fairview 7, Team Colorado-Goodman 1 (Pool A)

 

Pool play at Brighton High School

Cherokee Trail 9, Twins Red 3 (Pool G)

Diamond Club Blue 8, St. Mary’s 0 (Pool F)

Brighton 4, Lightning Baseball 3 (Pool E)

Twins Blue 7, St. Mary’s 3 (Pool F)

Brighton 3, Salina 0 (Pool E)

DiGiorgio’s Sportswear 9, Legend 1 (Pool C)

 

Pool play at Centaurus High School

Centaurus 5, Ralston Valley 3 (Pool D)

Longmont/Erie 3, Centaurus 0 (Pool D)

Cherokee Trail 4, Fort Collins 3 (Pool G)

Team Colorado-Dyer 7, Garreston Bears 0 (Pool F)

 

Pool play at Legacy High School

Lightning Baseball 9, Davy Jones Baseball 0 (Pool E)

Thunder White 5, Windsor 3 (Pool C)

Rocky Mountain 8, Windsor 0 (Pool C)

Legend 10, Thunder White 5 (Pool C)

 

THURSDAY’S SCHEDULE

 

Pool play at Scott Carpenter Park

Boulder vs. Palo Verde, Nev., 8 a.m. (Pool A)

Davy Jones Rangers vs. Salina, Kan., 10:30 a.m. (Pool E)

Lightning Baseball vs. Team Colorado-Wahl, 1 p.m. (Pool E)

Diamond Club Red vs. Palo Verde, Nev., 3:30 p.m. (Pool A)

Diamond Club Blue vs. Garreston Bears, 6 p.m. (Pool F)

Diamond Club Blue vs. Twins Blue, 8:30 a.m. (Pool F)

 

Pool play at Fairview High School

Cherokee Trail vs. Team Colorado-Cackowski, 9 a.m. (Pool G)

Fairview vs. T Hurt Construction, 11:30 a.m. (Pool B)

Team Colorado-Cackowski vs. Fort Collins, 2 p.m. (Pool G)

Twins Red vs. Fort Collins, 4:30 p.m. (Pool G)

 

Pool play at Brighton High School

Brighton vs. Team Colorado-Wahl, 8 a.m. (Pool E)

St. Mary’s vs. Team Colorado-Dyer, 10:30 a.m. (Pool F)

Cherokee Trail vs. Slammers-Malkin, 1 p.m. (Pool G)

Arapahoe vs. T Hurt Construction, 3:30 p.m. (Pool B)

Arapahoe vs. Slammers Mooton, 6 p.m. (Pool B)

Longmont/Erie vs. Slammers-Music, 8:30 p.m. (Pool D)

 

Pool play at Centaurus High School

Centaurus vs. Cheyenne Post 6, 9 a.m. (Pool D)

Ralston Valley vs. Cheyenne Post 6, 11:30 a.m. (Pool D)

Legend vs. Rocky Mountain, 2 p.m. (Pool C)

Windsor vs. DiGiorgio’s Sportswear, 4:30 p.m. (Pool C)

 

Pool play at Legacy High School

Thunder White vs. Rocky Mountain, 9 a.m. (Pool C)

Diamond Club Red vs. Slammers Kiel, 11:30 a.m. (Pool A)

Slammers Mooton vs. Team Colorado-Goodman, 2 p.m. (Pool B)

Fossil Ridge vs. Slammers Kiel, 4:30 p.m. (Pool A)

 

FRIDAY’S SCHEDULE

 

Pool play at Scott Carpenter Park

T Hurt Construction vs. Team Colorado-Goodman, 9 a.m. (Pool B)

Ralston Valley vs. Longmont/Erie, 11:30 a.m. (Pool D)

Longmont/Erie vs. Cheyenne Post 6, 2 p.m. (Pool D)

Boulder vs. Slammers Kiel, 4:30 p.m. (Pool A)

Rocky Mountain vs. DiGiorgio’s Sportswear, 7 p.m. (Pool C)

 

Pool play at Fairview High School

Fairview vs. Slammers-Mooton, 9 a.m. (Pool B)

Twins Red vs. Team Colorado-Cackowski, 11:30 a.m. (Pool G)

Salina, Kan. vs. Team Colorado-Wahl, 2 p.m. (Pool E)

Lightning Baseball vs. Salina, Kan., 4:30 p.m. (Pool E)

 

Pool play at Brighton High School

St. Mary’s vs. Garretson Bears, 9 a.m. (Pool F)

Garretson Bears vs. Twins Blue, 11:30 a.m. (Pool F)

Fossil Ridge vs. Diamond Club Red, 2 p.m. (Pool A)

Fossil Ridge vs. Palo Verde, Nev., 4:30 p.m. (Pool A)

Brighton vs. Davy Jones Rangers, 7 p.m. (Pool E)

 

Pool play at Centaurus High School

Slammers Malkin vs. Fort Collins, 9 a.m. (Pool G)

Centaurus vs. Slammers Music, 11:30 a.m. (Pool D)

Arapahoe vs. Team Colorado-Goodman, 2 p.m. (Pool B)

Ralston Valley vs. Slammers-Music, 4:30 p.m. (Pool D)

 

Pool play at Legacy High School

Legend vs. Windsor, 9 a.m. (Pool C)

Thunder White vs. DiGiorgio’s Sportswear, 11:30 a.m. (Pool C)

Diamond Club Blue vs. Team Colorado-Dyer, 2 p.m. (Pool F)

Team Colorado-Dyer vs. Twins Blue, 4:30 p.m. (Pool F)

 

SATURDAY’S SCHEDULE

 

Quarterfinal 1, 11:30 a.m., Scott Carpenter Park

Quarterfinal 2, 2 p.m., Scott Carpenter Park

Quarterfinal 3, 4:30 p.m., Scott Carpenter Park

Quarterfinal 4, 7 p.m., Scott Carpenter Park

 

SUNDAY’S SCHEDULE

Semifinal 1, 9 a.m., Scott Carpenter Park

Semifinal 2, 11:30 a.m., Scott Carpenter Park

Championship game, 2 p.m., Scott Carpenter Park

Follow us on Twitter: @BoCoPreps