MONDAY, April 8

Girls tennis — Broomfield vs. Monarch, 3:30 p.m.; Alexander Dawson at Peak to Peak, 4 p.m.

Baseball — Heritage Christian JV at Alexander Dawson, 4 p.m.; Northridge at Erie, 4 p.m.; Longmont at Niwot, 4 p.m.

Girls soccer — Roosevelt at Frederick, 4 p.m.; Windsor at Mead, 7 p.m.; Skyline at Berthoud, 7 p.m.

Boys lacrosse — Prairie View at Boulder, 7 p.m.; Green Mountain at Alexander Dawson, 4 p.m.; Fairview at Dakota Ridge, 5:30 p.m.

 

 

TUESDAY, April 9

Baseball — Legacy at Rocky Mountain, 4 p.m.; Fort Collins at Boulder, 4 p.m.; Broomfield at Ralston Valley, 4 p.m.; Highland at Alexander Dawson, 3:30 p.m.; Frederick at Erie, 4 p.m.; Fairview at Fossil Ridge, 4 p.m.; Frederick at Erie, 4 p.m.; Colorado Academy at Holy Family, 4:15 p.m.; Skyline at Mead, 4 p.m.; Greeley West at Monarch, 4 p.m.; Peak to Peak at Manual, 4 p.m.

Swimming — Legacy vs. Fossil Ridge and Greeley West, Greeley Rec, 3:30 p.m.

Girls soccer — Fairview at Legacy, North Stadium, 4 p.m.; Boulder at Monarch, 6:30 p.m.; Broomfield at Longmont, 7 p.m.; Centaurus at Silver Creek, 4 p.m.; Liberty Common at Alexander Dawson, 4 p.m.; Holy Family vs. Jefferson Academy, 4 p.m.; Nederland at Longmont Christian, 4 p.m.; Peak to Peak at Manual, 6 p.m.;

Girls tennis — Legacy at Fairview, 3:30 p.m.; Monarch at Boulder, 3:30 p.m.; Centaurus at Thompson Valley, 3:30 p.m.; St. Mary’s at Holy Family, 3:30 p.m.; Wheat Ridge at Silver Creek, 3:30 p.m.

Track & field — Holy Family at Peak to Peak, 3:30 p.m.

Girls golf — Broomfield, Skyline at Boomerang Golf Course, 9 a.m.; Peak to Peak at Indian Peaks Golf Course.

 

 

WEDNESDAY, April 10

Girls tennis — Broomfield at Niwot, 3:30 p.m.; Centaurus, Alexander Dawson, Peak to Peak at Columbine Tournament, 3:30 p.m.; Denver East at Fairview.

Track & Field — Legacy at Horizon; Holy Family meet; Trail Ridge at Lyons.

Girls golf — Boulder, Fairview, Legacy, Monarch at FRL Meet No. 3, Southridge Golf Course; Broomfield, Centaurus at Olde Golf Course, 1 p.m.

Baseball — Mead at Thompson Valley, 4 p.m.

Girls soccer — Berthoud at Mead, 7 p.m.; Niwot at Thompson Valley, 4 p.m.; Frederick at Skyline, 4 p.m.

Boys lacrosse — Boulder at Alexander Dawson, 4 p.m.; Prairie View at Fairview, 6:30 p.m.; Fossil Ridge at Monarch, 4 p.m.

Girls lacrosse — St. Mary’s at Centaurus, 4 p.m.

 

 

THURSDAY, April 11

Baseball — Fossil Ridge at Legacy, 4 p.m.; Boulder at Loveland, 4 p.m.; Broomfield at Longmont, 4 p.m.; Centaurus at Thompson Valley, 4 p.m.; Resurrection Christian at Alexander Dawson, 4 p.m.; Rocky Mountain at Fairview, 4 p.m.; Arvada West at Frederick, 4 p.m.; Jefferson Academy at Lyons, 4 p.m.; Greeley Central at Niwot, 4 p.m.; Mountain View at Silver Creek, 4 p.m.; Monarch at Poudre, 4 p.m.; Peak to Peak at Colorado Academy, 3:30 p.m. and 5:30 p.m.

Girls soccer — Horizon at Legacy, North Stadium, 6 p.m.; Fairview at Boulder, 7 p.m.; Nederland at Alexander Dawson, 4 p.m.; Lutheran at Holy Family, 4 p.m.; Resurrection Christian at Longmont Christian, 4 p.m.; Peak to Peak at Jefferson Academy, 4 p.m.; Denver South at Silver Creek, 4 p.m.; Monarch at Mountain Range, at North Stadium, 6 p.m.

Girls tennis — Horizon at Legacy, 3:30 p.m.; Boulder at Mountain Range, 3:30 p.m.; St. Mary’s at Alexander Dawson, 4 p.m.; Fairview at Monarch, 3:30 p.m.; Colorado Academy at Holy Family, 3:30 p.m.; Greeley Central at Longmont, 3:30 p.m.; Peak to Peak at Kent, 4 p.m.; Silver Creek at Mountain View, 3:30 p.m.

Boys swimming — Broomfield vs. Longmont at Clark Centennial Pool, 4 p.m.

 

 

FRIDAY, April 12

Girls tennis — Broomfield, Fairview at Cheyenne Mountain Invitational; Centaurus, Monarch at George Washington Invite; Longmont at Mountain View Tournament; Alexander Dawson at Erie, 3:30 p.m.

Track & field — Legacy, Longmont, Holy Family, Lyons, Silver Creek, Monarch at Pomona Runner’s Roost, Jeffco Stadium, 3:30 p.m.; Nederland, Mead at Weld Central Invite.

Baseball — Centaurus vs. Holy Family, at Coors Field, 3 p.m.; Alexander Dawson at Liberty Common, 4 p.m.; Silver Creek at Mountain View, 4 p.m.

Girls soccer — Niwot vs. Alexander Dawson, 4 p.m.; Longmont Christian at Bellview, 4 p.m.

Boys lacrosse — Boulder at Chatfield, 5:30 p.m.; Alexander Dawson at Wheat Ridge, 3:30 p.m.; Lakewood at Fairview, 6:30 p.m.; Dakota Ridge at Monarch, 4 p.m.

Boys swimming — Monarch vs. Loveland, Mountain Range at LRC, 4 p.m.

 

 

SATURDAY, April 13

Girls tennis — Broomfield, Fairview at Cheyenne Mountain Invitational; Centaurus, Monarch at George Washington Invite; Holy Family at Denver East Tournament; Longmont at Mountain View Tournament.

Track & field — Legacy, Longmont, Holy Family, Lyons, Silver Creek, Monarch at Pomona Invite, Jeffco Staduim, 9 a.m.; Boulder, Broomfield, Erie, Niwot, Peak to Peak, Fairview at Mullen Invitational; Centaurus, Erie at Berthoud Invite; Fairview at Regis Jesuit Invite; Skyline at Frederick WarBird.

Baseball — Mountain Range at Legacy, 11 a.m.; Boulder vs. Smoky Hill, at Coors Field, 3 p.m.; Longmont at Broomfield, 12 p.m.; Thompson Valley at Centaurus, 12 p.m.; Erie at Frederick, 12 p.m.; Fairview at Monarch, 11 a.m.; Erie at Frederick, 12 p.m.; Holy Family at Kent Denver doubleheader, 10:30 a.m.; Eaton at Lyons, 11 a.m.; Mead at Skyline, 12 p.m.; Niwot at Greeley Central, 12 p.m.

Girls soccer — Cherry Creek at Boulder, 1 p.m.; Ralston Valley at Broomfield, 10 a.m.

Girls lacrosse — Centaurus at Regis.