CLASS 5A

FIRST ROUND

Adams City 3, Standley Lake 0

Eaglecrest 2, Mountain Vista 0

Cherry Creek 5, ThunderRidge 2

Arapahoe 1, Legend 0

Gateway 4, Arvada West 1

Pine Creek 3, Ralston Valley 2

Heritage 5, Liberty 0

Rock Canyon 2, Loveland 1

Boulder 5, Montbello 1

Chatfield 4, Rocky Mountain 2

Fossil Ridge 1, Grandview 0

Fairview 3, Bear Creek 0

Denver East 5, Fruita Monument 1

Highlands Ranch 4, Aurora Central 1

SECOND ROUND

Eaglecrest 6, Adams City 0

Cherry Creek 1, Arapahoe 0

Pine Creek 3, Gateway 1

Smoky Hill 1, Rangeview 0

Rock Canyon 2, Heritage 1

Boulder 3, Chatfield 2

Fairview 2, Fossil Ridge 1

Denver East 2, Highlands Ranch 1

QUARTERFINALS, Saturday

No. 17 Eaglecrest (12-4-1) at No. 9 Cherry Creek (10-5-2), 1 p.m.

No. 12 Pine Creek (13-1-2) at No. 4 Smoky Hill (13-1-3), 11 a.m.

No. 19 Rock Canyon (10-6-1) at No. 6 Boulder (10-6), 7 p.m.

No. 10 Fairview (13-3-1) at No. 2 Denver East (15-2), 7 p.m.

SEMIFINALS, Nov. 7

CHAMPIONSHIP, Nov. 10

 

 

 

CLASS 4A

FIRST ROUND

Palmer Ridge 5, Wheat Ridge 1

Widefield 1, Valor Christian 0

Sand Creek 4, Durango 2

Cheyenne Mountain 2, Silver Creek 1

Ponderosa 2, Pueblo South 0

Denver South 1, Fort Morgan 0

Mullen 4, Vista Peak 0

Montrose 5, Pueblo West

Evergreen 1, Coronado 0

Golden 2, Skyline 1, SO

Battle Mountain 3, Greeley Central 1

Pueblo Centennial 1, Longmont 0

Niwot 2, Denver West 1, OT

Windsor 3, Air Academy 2

Broomfield 2, Summit 1, OT

Denver North 1, Mitchell 0

SECOND ROUND

Palmer Ridge 1, Widefield 0

Cheyenne Mountain 1, Sand Creek 0

Denver South 2, Ponderosa 1

Mullen 2, Montrose 1

Evergreen 1, Golden 0

Battle Mountain 3, Pueblo Centennial 0

Niwot 2, Windsor 1

Broomfield 4, Denver North 0

QUARTERFINALS, Thursday

Palmer Ridge 1, Cheyenne Mountain 0

Mullen 2, Denver South 1

Battle Mountain 2, Evergreen 1

Broomfield 3, Niwot 2

SEMIFINALS, Nov. 7

At Sports Authority Stadium, Parker

No. 1 Palmer Ridge (16-1-1) vs. No. 4 Mullen (10-5-3), 5 p.m.

No. 6 Battle Mountain (18-0) vs. No. 2 Broomfield (14-1-3), 7 p.m.

CHAMPIONSHIP, Nov. 10

 

 

 

CLASS 3A

FIRST ROUND

Classical Academy 2, Lake County 0

Roaring Fork 1, St. Mary’s 0

Faith Christian 4, Fountain Valley 0

Basalt 1, Pagosa Springs 0

Kent Denver 2, Heritage Christian 0

Machebeuf 1, Estes Park 0

Holy Family 4, Liberty Common 1

Peak to Peak 2, Bruce Randolph 1, SO

Coal Ridge 3, KIPP Collegiate 0

Telluride 4, Arrupe Jesuit 2

Frontier Academy 4, James Irwin 0

Aurora West 2, Salida 1

Jefferson 1, Sterling 0

Lmar 4, Alexander Dawson 0

Colorado Academy 4, Colorado Springs Christian 0

Denver Christian 3, Fort Lupton 2

SECOND ROUND

The Classical Academy 5, Roaring Fork 1

Faith Christian 1, Basalt 0

Kent Denver 2, Bishop Machebeuf 0

Holy Family 2, Peak to Peak 1

Coal Ridge 2, Telluride 1

Frontier Academy 5, Aurora West College 3

Jefferson 1, Lamar 0

QUARTERFINALS, Saturday

No. 8 Faith Christian (8-8-1) at No. 1 The Classical Academy (16-1), 6 p.m.

No. 5 Kent Denver (13-3-1) at No. 4 Holy Family (12-3-2), 3:30 p.m.

No. 6 Frontier Academy (15-0-2) at No. 3 Coal Ridge (16-1), 1 p.m.

No. 7 Jefferson (13-3-1) at No. 2 Colorado Academy (16-0-1), 3 p.m.

SEMIFINALS, Nov. 7

CHAMPIONSHIP, Nov. 10