GET BREAKING NEWS IN YOUR BROWSER. CLICK HERE TO TURN ON NOTIFICATIONS.

X

MONDAY, October 8

Boys soccer — Skyline at Roosevelt, 4 p.m.; Northridge at Frederick, 7 p.m.

Volleyball — Frederick at Brighton, 4:30 p.m.

TUESDAY, October 9

Volleyball — Mead at Windsor, 6:30 p.m.; Centaurus at Longmont, 6:30 p.m.; Boulder at Greeley West, 6:30 p.m.; Niwot at Broomfield, 6:30 p.m.; Liberty Common at Nederland, 6 p.m.; Frederick at Erie, 6:30 p.m.; Faith Baptist at Denver Eagles, 6 p.m.; Legacy at Loveland, 6:30 p.m.; Fort Collins at Fairview, 6:30 p.m.; Lyons at Estes Park, 6:30 p.m.; Northridge at Skyline, 6:30 p.m.; Silver Creek at Thompson Valley, 6:30 p.m.; Colorado Academy at Peak to Peak, 6 p.m.; Community Christian at Shining Mountain, 7 p.m.; Monarch at Fossil Ridge, 6:30 p.m.; Front Range Christian at Alexander Dawson, 6 p.m.

Boys soccer — Greeley Central at Longmont, 7 p.m.; Mountain View at Niwot, 4 p.m.; Centaurus at Broomfield, 6 p.m.; Union Colony at Nederland, 4 p.m.; Holy Family at Kent Denver, 4 p.m.; Loveland at Legacy, 6 p.m.; Fairview at Fort Collins, at French Field, 4 p.m.; Colorado Academy at Peak to Peak, 6 p.m.; Fossil Ridge at Monarch, 4 p.m.; Alexander Dawson at Denver Academy, 4 p.m.

Cross Country — Mead, Frederick, Erie at Tri-Valley League Championships.

Gymnastics — Broomfield at Niwot, 6 p.m.

WEDNESDAY, October 10

Cross Country — Longmont, Centaurus, Niwot, Broomfield, Silver Creek at Northern Conference Championships, at Loveland Fairgrounds Park, 4 p.m.

Volleyball — Poudre at Boulder, 6:30 p.m.

Boys soccer — Berthoud at Skyline, 3:30 p.m.; Frederick at Windsor, 7 p.m.

THURSDAY, October 11

Volleyball — Erie at Mead, 6:30 p.m.; Silver Creek at Longmont, 6:30 p.m.; Niwot at Mountain View, 6:30 p.m.; Broomfield at Thompson Valley, 6:30 p.m.; Nederland at Resurrection Christian, 6 p.m.; Colorado Academy at Holy Family, 6 p.m.; Centaurus at Greeley Central, 6:30 p.m.; Fort Collins at Legacy, 6:30 p.m.; Fairview at Loveland, 6:30 p.m.; Frontier Academy at Lyons, 6:30 p.m.; Skyline at Roosevelt, 6:30 p.m.; Machebeuf at Peak to Peak, 6 p.m.; Frederick at Berthoud, 4:30 p.m.; Monarch at Rocky Mountain, 6:30 p.m.; Alexander Dawson at Denver Christian, 6 p.m.

Boys soccer — Longmont at Niwot, 4 p.m.; Boulder at Poudre, 6:30 p.m.; Nederland at Denver Christian, 4 p.m.; Legacy at Fort Collins, 3 p.m.; Loveland at Fairview, 6:30 p.m.; Horizon at Silver Creek, 4:30 p.m.; Manual at Peak to Peak, 6 p.m.; Rocky Mountain at Monarch, 4 p.m.; Alexander Dawson at Liberty Commons, 4 p.m.

Football — Greeley West at Longmont, 6:30 p.m.; Boulder at Arvada West, 6 p.m.

Boys tennis — 5A state tennis, Gates Tennis Center, 9 a.m.; 4A state tennis, Pueblo City Park, 9 a.m.

FRIDAY, October 12

Football — Northridge at Mead, 7 p.m.; Niwot at Greeley Central, 7 p.m.; Belleview Christian at Longmont Christian, 7 p.m.; Standley Lake at Broomfield, 7 p.m.; Erie at Holy Family, 7 p.m.; Legacy at Fairview, 7 p.m.; Centaurus at Frederick, 7 p.m.; Skyline at Silver Creek, 7 p.m.; Montbello at Monarch, 7 p.m.

Cross Country — Boulder, Legacy, Fairview at Front Range League Championships; Broomfield at Northern League Championships.

Volleyball — Union Colony at Longmont Christian, 5:15 p.m.; Eagle Ridge Academy at Shining Mountain, 6:30 p.m.

Boys tennis — 5A state tennis, Gates Tennis Center, 9 a.m.; 4A state tennis, Pueblo City Park, 9 a.m.

 

SATURDAY, October 13

Cross Country — Mead, Nederland, Erie, Alexander Dawson at Wiggins, 10:30 a.m.

Football — Nederland at Front Range Christian, 1 p.m.; Lyons at Platte Canyon, 1 p.m.; Rocky Mountain Lutheran at Justice, 4 p.m.

Boys soccer — Denver West at Centaurus, 6 p.m.

Volleyball — Lyons at Heritage Christian, 2 p.m.

Boys tennis — 5A state tennis, Gates Tennis Center, 9 a.m.; 4A state tennis, Pueblo City Park, 9 a.m.