GET BREAKING NEWS IN YOUR BROWSER. CLICK HERE TO TURN ON NOTIFICATIONS.

X

LEGEND

Legend: BARR (Boulder Barracudas), BCC (Boulder Country Club), BSTC (Broomfield Swim Tennis Club Sharks), BEST (Boulder Elks), FHCC (Fox Hill Country Club), RCF (Rock Creek Flyers), GLEN (Meadowglen), LAF (Lafayette Seals), LSVL (Louisville Dolphins), MCST (Meadows Club), MESA (Mesa Swim Team), RCC (Ranch Country Club)

Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Claire Montgomery, FHCC, 15.83. 2, Jordan Pederson, BEST, 16.04. 3, Gracie Shaw, BCC, 16.13. 4, Carolyn Jewett, LSVL, 16.51. 5, Mairead Powers, BSTC, 17.17. 6, Abigail Eary, FHCC, 18.51. 7, Zara Zallen, BEST, 18.72. (B – Final) 9, Aimee Graesser, BEST, 17.36. 10, Celia Webster, LAF, 17.48. 11, Anne Phipps, FHCC, 17.61. 12, Zoe Keenan, LSVL, 17.73. 13, Chloe Smith, RCF, 18.25. 14, Erin McCormc, BSTC, 18.30. 15, Katherine Rick, RCF, 18.71. 16, Carson Weaver, MCST, 18.93.

Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Cara Calitre, BEST, 35.04. 2, Claire Montgomery, FHCC, 35.33. 3, Sophie Werkmeister-Martin, LSVL, 37.28. 4, Gracie Shaw, BCC, 37.80. 5, Mary Codevilla, BEST, 38.54. 6, Isabella Brakhage, MCST, 38.92. 7, Chloe Smith, RCF, 41.65. 8, Zoe Keenan, LSVL, 42.02. (B – Final) 9, Aimee Graesser, BEST, 41.13. 10, Carson Weaver, MCST, 41.14. 11, Audrey Gallagher, BEST, 41.16. 12, Haley Maddocks, LAF, 42.13. 13, Carolyn Jewett, LSVL, 42.14. 14, Sophie Griffith, LSVL, 42.44. 15, Daelyn Thasiah, BSTC, 43.04. 16, Tori Sylvester, RCF, 43.27.

Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Gracie Shaw, BCC, 1:22.47. 2, Emily Gallow, LSVL, 1:27.28. 3, Mairead Powers, BSTC, 1:29.71. 4, Jessie Turf, BEST, 1:29.74. 5, Carson Weaver, MCST, 1:30.89. 6, Zoe Keenan, LSVL, 1:33.57. 7, Ava Schuler, LSVL, 1:34.05. 8, Caralea Holmberg, RCF, 1:34.84. (B – Final) 9, Molly Pericval, MCST, 1:29.50. 10, Sierra Gilliam, RCF, 1:37.35. 11, Kaelan Norgard, LSVL, 1:37.68. 12, Chloe Smith, RCF, 1:37.85. 13, Zara Zallen, BEST, 1:38.71. 14, Mia Grayson, MESA, 1:39.58. 15, Lara Franco, LAF, 1:40.52. 16, Elizabeth Brower, LAF, 1:44.08.

Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke

(A – Final) 1, Jessie Turf, BEST, 19.88. 2, Mairead Powers, BSTC, 21.36. 3, Haley Maddocks, LAF, 22.17. 4, Caralea Holmberg, RCF, 22.44. 5, Abigail Eary, FHCC, 22.70. 6, Chayse Tapley, RCF, 22.78. 7, Jordan Pederson, BEST, 22.81. (B – Final) 9, Anna Hodell, BSTC, 21.17. 10, Katherine Rick, RCF, 21.63. 11, Gabriela Timmons, RCF, 21.85. 12, Skyler Horder, RCF, 22.35. 13, Jessica Liversedge, RCC, 22.54. 14, Tori Sylvester, RCF, 23.73. 15, Megan Dodrill, LAF, 24.65. 16, Hope Hamerslough, BEST, 24.77.

Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke

(A – Final) 1, Chase Davison, BCC, 21.53. 2, Aimee Graesser, BEST, 22.55. 3, Isabella Brakhage, MCST, 22.57. 4, Sophie Werkmeister-Martin, LSVL, 22.79. 5, Bena Koehn, BEST, 23.04. 6, Claire Sznewajs, MCST, 23.50. 7, Chayse Tapley, RCF, 24.09. 8, Marisa Parrot, BCC, 24.36. (B – Final) 9, Mary Codevilla, BEST, 23.16. 10, Anna Hodell, BSTC, 23.72. 11, Eva Fuller, BARR, 23.77. 12, Skyler Leget, BSTC, 24.14. 13, Denali Levin, FHCC, 24.85. 14, Isabella Modlin, RCC, 24.88. 15, Alix Mathews, LSVL, 25.29. 16, Ella Mitchell, LSVL, 26.36.

Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly

(A – Final) 1, Cara Calitre, BEST, 16.10. 2, Chase Davison, BCC, 17.96. 3, Claire Montgomery, FHCC, 17.98. 4, Molly Pericval, MCST, 18.25. 5, Emily Gallow, LSVL, 18.89. 6, Celia Webster, LAF, 18.90. 7, Anna Hodell, BSTC, 20.40. 8, Chayse Tapley, RCF, 21.24. (B – Final) 9, Jordan Pederson, BEST, 18.79. 10, Gabriela Timmons, RCF, 19.22. 11, Abigail Eary, FHCC, 19.92. 12, Kaelan Norgard, LSVL, 20.04. 13, Haley Maddocks, LAF, 20.11. 14, Ava Schuler, LSVL, 20.44. 15, Hope Hamerslough, BEST, 20.96. 16, Zara Zallen, BEST, 21.20.

Girls 8 & Under 100 Yard IM

(A – Final) 1, Cara Calitre, BEST, 1:32.37. 2, Chase Davison, BCC, 1:33.88. 3, Emily Gallow, LSVL, 1:38.06. 4, Isabella Brakhage, MCST, 1:38.19. 5, Jessie Turf, BEST, 1:38.25. 6, Molly Pericval, MCST, 1:42.00. 7, Celia Webster, LAF, 1:42.50. 8, Caralea Holmberg, RCF, 1:48.62. (B – Final) 9, Gabriela Timmons, RCF, 1:42.10. 10, Ava Schuler, LSVL, 1:46.03. 11, Sophie Griffith, LSVL, 1:47.56. 12, Kaelan Norgard, LSVL, 1:50.34. 13, Jessica Liversedge, RCC, 1:50.93. 14, Mia Grayson, MESA, 1:54.31. 15, Carolyn Jewett, LSVL, 1:56.20.

Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

(A – Final) 1, Boulder Elks Swim Team 1:07.34. 2, Louisville Dolphins 1:09.65. 3, Fox Hill 1:13.05. 4, Rock Creek Flyers 1:13.22. 5, The Meadows Club Swim Team 1:13.82. 6, Bstc Sharks 1:17.20. 7, Lafayette Seals 1:19.37. 8, Boulder Country Club 1:23.66. (B – Final) 9, Mesa Swim Team 1:21.07. 10, Meadowglen Swim Team 1:26.06. 11, Ranch Country Club 1:29.33. 12, Barracudas 1:29.65.

Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay

(A – Final) 1, Boulder Elks Swim Team 1:17.57. 2, Louisville Dolphins 1:20.23. 3, Rock Creek Flyers 1:24.57. 4, Bstc Sharks 1:26.45. 5, Lafayette Seals 1:26.63. 6, Fox Hill 1:28.35. (B – Final) 9, Mesa Swim Team 1:33.48. 10, Barracudas 1:36.63. 11, Meadowglen Swim Team 1:40.98.

Girls 9-10 50 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Madison James, LSVL, 30.18. 2, Madeline Fichett, GLEN, 32.01. 3, Sydney Brooker, BEST, 32.20. 4, Jessica Booth, BEST, 32.68. 5, Bailey Wallace, MCST, 33.20. 6, Jillian Martin, BSTC, 33.31. 7, Jenna Burgesser, BSTC, 33.65. 8, Quinn Webster, LAF, 34.07. (B – Final) 9, Lauren Cranny, BEST, 33.93. 10, Mckenna Bennett, LSVL, 34.07. 11, Natalie Hodge, GLEN, 34.48. 12, Tess Leuchten, BEST, 35.47. 13, Riley Maitland, BEST, 35.58. 14, Sara Best, RCC, 35.77. 15, Ella Kipfer, MESA, 36.10. 16, Maya McCormac, BSTC, 40.79.

Girls 9-10 100 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Madison James, LSVL, 1:09.79. 2, Emilia Culberson, MESA, 1:10.10. 3, Madeline Fichett, GLEN, 1:11.98. 4, Randi Rens, LSVL, 1:12.02. 5, Sydney Brooker, BEST, 1:13.83. 6, Jenna Reznicek, BEST, 1:15.50. 7, Lauren Cranny, BEST, 1:15.80. 8, Natalie Hodge, GLEN, 1:17.07. (B – Final) 9, Bailey Wallace, MCST, 1:16.88. 10, Jenna Burgesser, BSTC, 1:17.70. 11, Jessica Booth, BEST, 1:17.73. 12, Mckenna Bennett, LSVL, 1:18.48. 13, Anna Katnik, MCST, 1:20.22. 14, Sara Best, RCC, 1:22.25. 15, Brooke Hagelin, LSVL, 1:22.64. 16, Tess Leuchten, BEST, 1:22.71.

Girls 9-10 200 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Abigael Carron, LSVL, 2:40.58. 2, Natalie Hodge, GLEN, 2:40.80. 3, Jillian Martin, BSTC, 2:55.02. 4, Meaghan McGarvey, GLEN, 2:56.44. 5, Hannah Coe, BEST, 2:57.03. 6, Mallory Phipps, FHCC, 3:02.02. 7, Erin Citarella, RCF, 3:05.83. 8, Kathryn Theodore, LSVL, 3:06.02. (B – Final) 9, Madison Felix, MESA, 3:05.05. 10, Laura Zhang, RCF, 3:05.09. 11, Rachel Jager, LAF, 3:07.33. 12, Nikki Gorman, BSTC, 3:09.32. 13, Gillian Beauchamp, LSVL, 3:11.30. 14, Isabel Mitchell, BCC, 3:11.98. 15, Ellory Boyd, LSVL, 3:11.99. 16, Lina Davis, RCF, 3:15.54.

Girls 9-10 50 Yard Backstroke

(A – Final) 1, Madison James, LSVL, 34.31. 2, Abbie Shaw, BCC, 35.43. 3, Sydney Brooker, BEST, 36.32. 4, Jenna Burgesser, BSTC, 37.05. 5, Randi Rens, LSVL, 37.95. 6, Riley Tapley, RCF, 38.53. 7, Kathryn Theodore, LSVL, 41.35. 8, Madison Felix, MESA, 41.66. (B – Final) 9, Katey Lewicki, LSVL, 41.39. 10, Lauren Cranny, BEST, 41.48. 11, Maura Sharp, LAF, 42.04. 12, Hadley Turner, RCC, 43.29. 13, Callie Heckman, RCF, 43.71. 14, Corinna Kelly, LSVL, 43.82. 15, Sara Best, RCC, 46.07. 16, Kelly Houseman, MCST, 46.43.

Girls 9-10 50 Yard Breaststroke

(A – Final) 1, Madeline Fichett, GLEN, 42.13. 2, Brooke Hagelin, LSVL, 42.67. 3, Riley Maitland, BEST, 42.71. 4, Abigael Carron, LSVL, 42.85. 5, Shyanne Obernesser, RCC, 44.02. 6, Anna Katnik, MCST, 44.42. 7, Mckenna Bennett, LSVL, 45.28. 8, Kathryn Theodore, LSVL, 46.06. (B – Final) 9, Laura Zhang, RCF, 44.74. 10, Emily Aschenbrenner, FHCC, 45.83. 11, Maya McCormac, BSTC, 47.09. 12, Tess Klein, FHCC, 47.96. 13, Annie Studebaker, BCC, 48.05. 14, Mallory Phipps, FHCC, 48.43. 15, Nora Healy, BARR, 48.63. 16, Grace Spakes, LAF, 50.02.

Girls 9-10 50 Yard Butterfly

(A – Final) 1, Abbie Shaw, BCC, 34.06. 2, Emilia Culberson, MESA, 34.38. 3, Jenna Reznicek, BEST, 35.64. 4, Jessica Booth, BEST, 36.74. 5, Abigael Carron, LSVL, 37.27. 6, Riley Tapley, RCF, 37.45. 7, Quinn Webster, LAF, 38.50. 8, Ellory Boyd, LSVL, 45.60. (B – Final) 9, Anslee Dickerson, LAF, 39.63. 10, Tess Klein, FHCC, 41.35. 11, Mallory Phipps, FHCC, 41.88. 12, Nora Healy, BARR, 42.16. 13, Meaghan McGarvey, GLEN, 42.35. 14, Maura Sharp, LAF, 42.73. 15, Jillian Martin, BSTC, 44.01. 16, Megan Finnigan, RCF, 46.42.

Girls 9-10 100 Yard IM

(A – Final) 1, Abbie Shaw, BCC, 1:17.58. 2, Emilia Culberson, MESA, 1:18.02. 3, Randi Rens, LSVL, 1:20.66. 4, Jenna Reznicek, BEST, 1:26.04. 5, Riley Tapley, RCF, 1:30.29. 6, Bailey Wallace, MCST, 1:30.39. 7, Brooke Hagelin, LSVL, 1:31.96. 8, Anna Katnik, MCST, 1:32.77. (B – Final) 9, Anslee Dickerson, LAF, 1:28.44. 10, Meaghan McGarvey, GLEN, 1:29.69. 11, Riley Maitland, BEST, 1:31.30. 12, Laura Zhang, RCF, 1:31.86. 13, Nora Healy, BARR, 1:33.70. 14, Maura Sharp, LAF, 1:38.18. 15, Grace Spakes, LAF, 1:38.67. 16, Natalie Kramer, LSVL, 1:40.40.

Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay

(A – Final) 1, Louisville Dolphins 2:10.28. 2, Boulder Elks Swim Team 2:11.14. 3, Meadowglen Swim Team 2:22.25. 4, The Meadows Club Swim Team 2:26.84. 5, Lafayette Seals 2:27.10. 6, Rock Creek Flyers 2:29.28. 7, Mesa Swim Team 2:29.92. 8, Boulder Country Club 2:36.49. (B – Final) 9, Fox Hill 2:34.02. 10, Ranch Country Club 2:35.22. 11, Barracudas 2:43.44.

Girls 9-10 200 Yard Medley Relay

(A – Final) 1, Louisville Dolphins 2:27.03. 2, Boulder Elks Swim Team 2:27.71. 3, Bstc Sharks 2:43.43. 4, Lafayette Seals 2:43.74. 5, Rock Creek Flyers 2:44.53. 6, Boulder Country Club 2:44.67. 7, Mesa Swim Team 2:46.36. 8, Ranch Country Club 2:48.66. (B – Final) 9, Fox Hill 2:56.77.

Girls 11-12 50 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Clara Dresselhaus, LSVL, 28.00. 2, Sydney Atkinson, LSVL, 29.33. 3, Shana Cote, BSTC, 29.34. 4, Kayla Hruby, RCC, 29.57. 5, Amy Burke, GLEN, 29.58. 6, Emma Perkins, RCF, 30.37. 7, Amelia Nadelson, BEST, 30.99. 8, Greyson Payes, BCC, 31.51. (B – Final) 9, Katie Fox, BEST, 31.39. 10, Livia Walker, MCST, 31.94. 11, Madison Parrot, BCC, 31.96. 12, Emma Anderson, RCF, 32.04. 13, Madison Byron, BCC, 32.17. 14, Kira Rimstidt, LSVL, 32.47. 15, Abigail Lewis, BSTC, 32.92. 16, Alexa Warner, MCST, 34.02.

Girls 11-12 100 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Lizzy Bolles, LSVL, 1:02.27. 2, Clara Dresselhaus, LSVL, 1:02.58. 3, Amy Burke, GLEN, 1:05.68. 4, Gracie Katnik, MCST, 1:08.27. 5, Meghan McGowan, RCC, 1:08.50. 6, Alex Guthrie, LAF, 1:08.62. 7, Sadie Cotton, BEST, 1:09.53. 8, Julia Smith, MESA, 1:12.05. (B – Final) 9, Katie Fox, BEST, 1:09.14. 10, Olivia Shaul, MESA, 1:09.92. 11, Grace Heilman, RCF, 1:11.83. 12, Greyson Payes, BCC, 1:13.96. 13, Karen Buri, LSVL, 1:14.05. 14, Rose Kipfer, MESA, 1:14.61. 15, Adriana Kuchar, LAF, 1:14.76. 16, Makaela Fauber, BARR, 1:15.35.

Girls 11-12 200 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Lizzy Bolles, LSVL, 2:19.61. 2, Isabel Greenhut, RCF, 2:26.18. 3, Amy Burke, GLEN, 2:26.73. 4, Stephanie Peterson, BSTC, 2:29.60. 5, Meghan McGowan, RCC, 2:29.81. 6, Alex Guthrie, LAF, 2:31.72. 7, Peyton Carter, RCF, 2:32.17. 8, Sadie Cotton, BEST, 2:32.73. (B – Final) 9, Brooke Jewell, BCC, 2:35.70. 10, Natalie Brent, MCST, 2:37.41. 11, Grace Heilman, RCF, 2:39.50. 12, Karen Buri, LSVL, 2:40.79. 13, Madison Byron, BCC, 2:42.12. 14, Julia Smith, MESA, 2:43.61. 15, Amelia Heckman, RCF, 2:43.70.

Girls 11-12 50 Yard Backstroke

(A – Final) 1, Lizzy Bolles, LSVL, 33.36. 2, Isabel Greenhut, RCF, 34.59. 3, Kayla Hruby, RCC, 35.38. 4, Madison Pius, LSVL, 35.61. 5, Emma Perkins, RCF, 35.63. 6, Sofi Andrew, BEST, 36.20. 7, Sadie Cotton, BEST, 37.57. 8, Brooke Jewell, BCC, 37.75. (B – Final) 9, Olivia Shaul, MESA, 35.45. 10, Cole Montgomery, FHCC, 36.86. 11, Kaia Reznicek, BEST, 36.93. 12, Emma Anderson, RCF, 38.01. 13, Stephanie Peterson, BSTC, 38.56. 14, Madison Byron, BCC, 39.20. 15, Makaela Fauber, BARR, 39.42. 16, Katia Beggan, FHCC, 40.93.

Girls 11-12 50 Yard Breaststroke

(A – Final) 1, Sydney Atkinson, LSVL, 37.86. 2, Ella Campbell, BCC, 38.73. 3, Hailey Leader, BEST, 39.01. 4, Sofi Andrew, BEST, 39.16. 5, Cole Montgomery, FHCC, 39.31. 6, Jenny Kelly, LSVL, 39.53. 7, Gracie Katnik, MCST, 39.67. 8, Meghan McGowan, RCC, 40.60. (B – Final) 9, Amelia Nadelson, BEST, 39.50. 10, Hannah Freeman, RCC, 39.54. 11, Eva Rosenbloom, BARR, 39.84. 12, Natalie Brent, MCST, 40.38. 13, Peyton Carter, RCF, 40.42. 14, Madison Parrot, BCC, 40.56. 15, Erika Schunk, LAF, 42.55. 16, Sarah Boyer, LAF, 43.27.

Girls 11-12 50 Yard Butterfly

(A – Final) 1, Clara Dresselhaus, LSVL, 31.05. 2, Madison Pius, LSVL, 32.33. 3, Emma Perkins, RCF, 32.69. 4, Ella Campbell, BCC, 33.97. 5, Gracie Katnik, MCST, 34.22. 6, Kaia Reznicek, BEST, 34.30. 7, Shana Cote, BSTC, 35.50. 8, Amelia Nadelson, BEST, 36.08. (B – Final) 9, Danna Kaufman, LSVL, 36.29. 10, Alex Guthrie, LAF, 36.51. 11, Abigail Lewis, BSTC, 36.59. 12, Hannah Urbach, RCF, 37.70. 13, Rose Kipfer, MESA, 38.45. 14, Hannah Belmont, BSTC, 38.77. 15, Kayla Hruby, RCC, 38.90. 16, Sarah Liversedge, RCC, 41.76.

Girls 11-12 100 Yard IM

(A – Final) 1, Sydney Atkinson, LSVL, 1:13.86. 2, Ella Campbell, BCC, 1:17.13. 3, Sofi Andrew, BEST, 1:17.32. 4, Madison Pius, LSVL, 1:17.59. 5, Isabel Greenhut, RCF, 1:18.08. 6, Kaia Reznicek, BEST, 1:18.28. 7, Peyton Carter, RCF, 1:19.46. 8, Brooke Jewell, BCC, 1:23.97. (B – Final) 9, Olivia Shaul, MESA, 1:19.60. 10, Natalie Brent, MCST, 1:19.84. 11, Stephanie Peterson, BSTC, 1:20.01. 12, Madison Parrot, BCC, 1:22.71. 13, Olivia Pfeiffer, BCC, 1:23.26. 14, Karen Buri, LSVL, 1:24.32. 15, Nora Houseman, MCST, 1:26.09. 16, Amelia Heckman, RCF, 1:26.18.

Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay

(A – Final) 1, Louisville Dolphins 1:56.59. 2, Boulder Elks Swim Team 2:04.02. 3, Rock Creek Flyers 2:05.01. 4, Boulder Country Club 2:07.53. 5, Bstc Sharks 2:08.10. 6, The Meadows Club Swim Team 2:08.76. 7, Ranch Country Club 2:09.10. 8, Lafayette Seals 2:09.35. (B – Final) 9, Mesa Swim Team 2:11.20. 10, Barracudas 2:11.71. 11, Meadowglen Swim Team 2:16.45. 12, Fox Hill 2:18.21.

Girls 11-12 200 Yard Medley Relay

(A – Final) 1, Louisville Dolphins 2:09.53. 2, Rock Creek Flyers 2:18.46. 3, Boulder Elks Swim Team 2:20.71. 4, Ranch Country Club 2:25.19. 5, Boulder Country Club 2:26.20. 6, Mesa Swim Team 2:27.93. 7, The Meadows Club Swim Team 2:28.55. 8, Bstc Sharks 2:32.63. (B – Final) 9, Lafayette Seals 2:32.12. 10, Meadowglen Swim Team 2:36.04. 11, Barracudas 2:36.22. 12, Fox Hill 2:37.47.

Girls 13-14 50 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Eveline Dowling, BEST, 26.63. 2, Jennifer Young, BSTC, 26.75. 3, Alexandra Hellenberg, FHCC, 27.17. 4, Lauren Bade, FHCC, 27.85. 5, Victoria Felton, BARR, 27.90. 6, Kira Wolfmeier, BSTC, 28.60. 7, Ingrid Peterson, MCST, 28.66. 8, Chandler Webster, BCC, 28.72. (B – Final) 9, Jordin Simmons, LSVL, 27.84. 10, Courtney Roeber, MCST, 28.61. 11, Gracie Groneberg, BEST, 28.70. 12, Mia Dorris, BEST, 28.81. 13, Alyson Lhungay, MESA, 28.99. 14, Maggie Hearn, MESA, 29.22. 15, Jessica Laurita, GLEN, 29.68. 16, Hannah Dorris, BEST, 29.92.

Girls 13-14 100 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Jennifer Young, BSTC, 58.43. 2, Logan Tidstrom, BEST, 58.81. 3, Sierra Szeto, LSVL, 59.26. 4, Eveline Dowling, BEST, 59.70. 5, Lindsay Coe, BEST, 1:00.73. 6, Gabriella Hamm, MCST, 1:01.84. 7, Lindsay Gettel, GLEN, 1:02.04. 8, Courtney Roeber, MCST, 1:04.98. (B – Final) 9, Lauren Bade, FHCC, 1:02.02. 10, Kira Wolfmeier, BSTC, 1:03.45. 11, Gracie Groneberg, BEST, 1:04.31. 12, Kate Brunette, LSVL, 1:04.43. 13, Emily Cranny, BEST, 1:04.45. 14, Ellie Seaholm, RCC, 1:04.98. 15, Jordin Simmons, LSVL, 1:05.03. 16, Hailey Kotsaftis, BEST, 1:05.19.

Girls 13-14 200 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Madeline McClain, BSTC, 2:07.45. 2, Logan Tidstrom, BEST, 2:11.05. 3, Lindsay Coe, BEST, 2:16.44. 4, Gabriella Hamm, MCST, 2:18.22. 5, Alexandra Hellenberg, FHCC, 2:18.27. 6, Victoria Felton, BARR, 2:20.33. 7, Ellie Seaholm, RCC, 2:22.88. 8, Hailey Kotsaftis, BEST, 2:24.80. (B – Final) 9, Clare Lupo, MCST, 2:23.73. 10, Maya Hamm, BEST, 2:24.04. 11, Sarah Dalgleish, MCST, 2:24.25. 12, Julie McNees, BSTC, 2:24.53. 13, Kiana Junior, LSVL, 2:25.01. 14, Katie Boselli, MCST, 2:26.29. 15, Katy Hirano, BCC, 2:26.66. 16, Hana Kieger, MESA, 2:27.62.

Girls 13-14 100 Yard Backstroke

(A – Final) 1, Jennifer Young, BSTC, 1:07.63. 2, Sierra Szeto, LSVL, 1:08.49. 3, Madeline McClain, BSTC, 1:08.50. 4, Lindsay Coe, BEST, 1:09.72. 5, Meg Houlihan, BEST, 1:11.51. 6, Jennica Kelm, LSVL, 1:12.27. 7, Kiana Junior, LSVL, 1:12.95. 8, Greta Dunn, MCST, 1:13.71. (B – Final) 9, Sadie Matthews, BCC, 1:12.98. 10, Hannah Chow, RCF, 1:13.01. 11, Ingrid Peterson, MCST, 1:13.52. 12, Ellie Seaholm, RCC, 1:14.56. 13, Grace Milijasevic, BARR, 1:14.69. 14, Mia Dorris, BEST, 1:16.62. 15, Jenna Hattendorf, MESA, 1:16.76. 16, Hana Kieger, MESA, 1:16.91.

Girls 13-14 100 Yard Breaststroke

(A – Final) 1, Hannah Dorris, BEST, 1:18.97. 2, Cassidy Waldrip, LSVL, 1:19.94. 3, Eveline Dowling, BEST, 1:20.44. 4, Chase Balman, FHCC, 1:20.83. 5, Jessica Laurita, GLEN, 1:21.72. 6, Alyson Lhungay, MESA, 1:22.03. 7, Kayla Steinmetz, MCST, 1:22.97. 8, Jennica Kelm, LSVL, 1:23.53. (B – Final) 9, Chloe Vincent, LSVL, 1:20.17. 10, Lauren Bade, FHCC, 1:20.62. 11, Alexa Rauvola, FHCC, 1:21.53. 12, Gracie Groneberg, BEST, 1:24.15. 13, McKenna Keener, FHCC, 1:24.47. 14, Hannah Chow, RCF, 1:24.52. 15, Sara Rose Gershman, BEST, 1:24.80. 16, Shannon Milton, LAF, 1:29.07.

Girls 13-14 100 Yard Butterfly

(A – Final) 1, Logan Tidstrom, BEST, 1:06.85. 2, Chase Balman, FHCC, 1:08.75. 3, Greta Dunn, MCST, 1:09.75. 4, Sadie Matthews, BCC, 1:12.14. 5, Maya Hamm, BEST, 1:13.49. 6, Kristen Huth, LAF, 1:14.11. 7, Destiney Nesladek, GLEN, 1:16.42. 8, Maggie Hearn, MESA, 1:16.61. (B – Final) 9, Meg Houlihan, BEST, 1:13.49. 10, Jordin Simmons, LSVL, 1:17.74. 11, Alex Christensen, MESA, 1:17.77. 12, Sonia Martinez, LAF, 1:18.80. 13, Cassidy Waldrip, LSVL, 1:18.88. 14, Jessica Nieusma, RCF, 1:20.66. 15, Makenzie Wolz, BSTC, 1:22.80. 16, Madeline Walsh, LAF, 1:30.10.

Girls 13-14 200 Yard IM

(A – Final) 1, Sierra Szeto, LSVL, 2:30.07. 2, Madeline McClain, BSTC, 2:31.70. 3, Chase Balman, FHCC, 2:33.89. 4, Sadie Matthews, BCC, 2:36.71. 5, Gabriella Hamm, MCST, 2:39.02. 6, Alexandra Hellenberg, FHCC, 2:39.83. 7, Jennica Kelm, LSVL, 2:41.95. 8, Greta Dunn, MCST, 2:42.97. (B – Final) 9, Meg Houlihan, BEST, 2:36.09. 10, Alyson Lhungay, MESA, 2:42.45. 11, Clare Lupo, MCST, 2:43.83. 12, Hannah Dorris, BEST, 2:44.54. 13, Kiana Junior, LSVL, 2:45.45. 14, Hannah Chow, RCF, 2:47.11. 15, Maya Hamm, BEST, 2:47.75. 16, Cassidy Waldrip, LSVL, 2:48.98.

Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay

(A – Final) 1, Boulder Elks Swim Team 1:47.80. 2, Bstc Sharks 1:49.66. 3, Louisville Dolphins 1:49.70. 4, Fox Hill 1:52.58. 5, The Meadows Club Swim Team 1:53.77. 6, Mesa Swim Team 1:53.99. 7, Boulder Country Club 1:57.12. 8, Rock Creek Flyers 2:00.32. (B – Final) 9, Lafayette Seals 1:58.54. 10, Meadowglen Swim Team 1:59.29. 11, Barracudas 2:03.73. 12, Ranch Country Club 2:05.12.

Girls 13-14 200 Yard Medley Relay

(Finals) 1, Boulder Elks Swim Team 2:02.94. 2, Louisville Dolphins 2:04.84. 3, Fox Hill 2:08.20. 4, The Meadows Club Swim Team 2:08.52. 5, Bstc Sharks 2:09.44. 6, Mesa Swim Team 2:13.44. 7, Rock Creek Flyers 2:15.03. 8, Meadowglen Swim Team 2:17.51. 9, Boulder Country Club 2:17.74. 10, Barracudas 2:18.69. 11, Lafayette Seals 2:19.61. 12, Ranch Country Club 2:24.59.

Girls 15-18 50 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Zoe Verhoeven, MESA, 25.87. 2, Zoie Jordan, BEST, 25.93. 3, Haley Rhine, RCC, 26.75. 4, Heidi Kaeck, LAF, 27.37. 5, Sarah Reed, MESA, 27.45. 6, Lizzy Dresselhaus, RCF, 27.50. 7, Kyla Dickerson, MESA, 27.53. 8, Kelli Gawel, RCC, 27.55. (B – Final) 9, Delaney Hector, GLEN, 27.54. 10, Teresa Prinster, MCST, 27.55. 11, Aza Verhoeven, MESA, 27.58. 12, Erin McLaughlin, MESA, 27.70. 13, Rachel Conway, MESA, 27.71. 14, Elise Kinney, LSVL, 27.76. 15, Jessica Thompson, FHCC, 27.78. 16, Madison Studebaker, BCC, 27.90.

Girls 15-18 100 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Zoe Verhoeven, MESA, 56.24. 2, Zoie Jordan, BEST, 58.11. 3, Delaney Hector, GLEN, 59.97. 4, Haley Rhine, RCC, 59.98. 5, Heidi Kaeck, LAF, 1:00.32. 6, Kelli Gawel, RCC, 1:01.04. 7, Ellie Lupo, MCST, 1:01.18. 8, Jessica Thompson, FHCC, 1:01.38. (B – Final) 9, Claire Green, LSVL, 1:01.16. 10, Nola Leggere, MESA, 1:01.20. 10, Elise Kinney, LSVL, 1:01.20. 12, Jacqueline Reed, MESA, 1:01.42. 13, Madison Studebaker, BCC, 1:01.68. 14, Jackie Dowling, BEST, 1:01.97. 15, Rosie Irwin, MCST, 1:02.10. 16, Mallory Metzler, MESA, 1:03.18.

Girls 15-18 200 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Lindsey Fano, MCST, 2:06.10. 2, Rosie Irwin, MCST, 2:14.01. 3, Rachel Conway, MESA, 2:14.89. 4, Teylor Greff, LSVL, 2:14.93. 5, Evan Clare Williams, MESA, 2:15.35. 6, Brooklyn Fano, MCST, 2:15.68. 7, Jacqueline Reed, MESA, 2:16.40. 8, Claire Green, LSVL, 2:21.17. (B – Final) 9, Merritt Shepherd, MESA, 2:14.60. 10, Ciera Mendicino, LSVL, 2:15.13. 11, Sarah Hendricks, RCF, 2:16.81. 12, Jessie McLaughlin, MESA, 2:19.26. 13, Shayna Kurtz, GLEN, 2:19.56. 14, Alli Lindquist, LSVL, 2:20.51. 15, Heidi Kaeck, LAF, 2:20.57. 16, Annie Janda, LSVL, 2:21.02.

Girls 15-18 100 Yard Backstroke

(A – Final) 1, Kyla Dickerson, MESA, 1:05.93. 2, Merritt Shepherd, MESA, 1:06.48. 3, Aza Verhoeven, MESA, 1:06.61. 4, Elise Cranny, BEST, 1:07.62. 5, Erin McLaughlin, MESA, 1:08.84. 6, Lizzy Dresselhaus, RCF, 1:09.08. 7, Taite Henderson, LSVL, 1:09.55. 8, Ellie Lupo, MCST, 1:09.59. (B – Final) 9, Annie Seaholm, RCC, 1:09.38. 10, Sarah Reed, MESA, 1:09.99. 11, Lizzie Johnson, LSVL, 1:10.50. 12, Madison Studebaker, BCC, 1:11.58. 13, Mallory Metzler, MESA, 1:11.89. 14, Melissa Kohl, RCF, 1:11.93. 15, Courtney Carter, MESA, 1:12.12. 16, Olivia Zurn, LSVL, 1:12.81.

Girls 15-18 100 Yard Breaststroke

(A – Final) 1, Elise Cranny, BEST, 1:13.06. 2, Dana Gallup, MCST, 1:13.52. 3, Lindsey Fano, MCST, 1:13.72. 4, Quinn Adams, MESA, 1:14.19. 5, Lily Valentine, MESA, 1:14.81. 6, Teylor Greff, LSVL, 1:16.54. 7, Cori Orr, MESA, 1:16.56. 8, Annie Seaholm, RCC, 1:16.82. (B – Final) 9, Sarah Hendricks, RCF, 1:16.97. 10, Lauren Fitzgibbons, FHCC, 1:18.15. 11, Michaela McKeown, MESA, 1:19.02. 12, Molly Johnson, LSVL, 1:19.23. 13, Brooklyn Fano, MCST, 1:19.39. 14, Delaney Hector, GLEN, 1:19.72. 15, Emily Giuliano, RCC, 1:20.62. 16, Emma Cisar, FHCC, 1:21.73.

Girls 15-18 100 Yard Butterfly

(A – Final) 1, Zoe Verhoeven, MESA, 1:03.65. 2, Lizzy Dresselhaus, RCF, 1:04.27. 3, Cori Orr, MESA, 1:04.72. 4, Sayaka Kitabatake, BEST, 1:07.69. 5, Maddi Kasic, RCF, 1:08.25. 6, Lauren Fitzgibbons, FHCC, 1:09.51. 7, Rachel Conway, MESA, 1:09.89. 8, Nola Leggere, MESA, 1:10.24. (B – Final) 9, Quinn Adams, MESA, 1:10.18. 10, Taite Henderson, LSVL, 1:10.72. 11, Sarah Reed, MESA, 1:11.15. 12, Alec Haukeness, BEST, 1:11.30. 13, Aza Verhoeven, MESA, 1:11.78. 14, Olivia Zurn, LSVL, 1:11.94. 15, Katie Paswaters, LSVL, 1:12.51. 16, Olivia Bednarski, GLEN, 1:14.45.

Girls 15-18 200 Yard IM

(A – Final) 1, Lindsey Fano, MCST, 2:21.28. 2, Elise Cranny, BEST, 2:24.72. 3, Cori Orr, MESA, 2:26.19. 4, Kyla Dickerson, MESA, 2:28.65. 5, Teylor Greff, LSVL, 2:29.86. 6, Ellie Lupo, MCST, 2:30.87. 7, Merritt Shepherd, MESA, 2:33.59. 8, Erin McLaughlin, MESA, 2:35.43. (B – Final) 9, Quinn Adams, MESA, 2:28.64. 10, Lauren Fitzgibbons, FHCC, 2:33.06. 11, Brooklyn Fano, MCST, 2:33.26. 12, Taite Henderson, LSVL, 2:33.83. 13, Annie Seaholm, RCC, 2:34.32. 14, Courtney Carter, MESA, 2:37.03. 15, Rosie Irwin, MCST, 2:37.80.

Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay

(A – Final) 1, Mesa Swim Team 1:45.16. 2, Boulder Elks Swim Team 1:47.43. 3, Louisville Dolphins 1:49.92. 4, The Meadows Club Swim Team 1:51.76. 5, Ranch Country Club 1:52.13. 6, Rock Creek Flyers 1:53.20. 7, Fox Hill 1:53.69. 8, Lafayette Seals 1:54.38. (B – Final) 9, Meadowglen Swim Team 1:57.62. 10, Bstc Sharks 1:57.92.

Girls 15-18 200 Yard Medley Relay

(A – Final) 1, Mesa Swim Team 1:58.17. 2, Boulder Elks Swim Team 2:01.74. 3, Louisville Dolphins 2:01.96. 4, Rock Creek Flyers 2:04.35. 5, The Meadows Club Swim Team 2:04.49. 6, Ranch Country Club 2:08.54. 7, Fox Hill 2:10.00. 8, Meadowglen Swim Team 2:11.63. (B – Final) 9, Bstc Sharks 2:20.16.

Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Camden Burke, MCST, 15.77. 2, Alex Peng, MESA, 15.81. 3, Ian Curd, MESA, 16.26. 4, Luke Zana, MCST, 16.47. 5, Spencer Neumann, BEST, 17.13. 6, Kreitler Payes, BCC, 17.32. 7, Nick Knobel, RCF, 17.38. 8, Emmett Graesser, BEST, 17.81. (B – Final) 9, Calvin Pielke, BEST, 17.56. 10, Ian McElveen, MCST, 17.61. 11, Luke McCaig, BEST, 18.19. 12, Kevin Bedford, LAF, 18.29. 13, Aidan Schuler, LSVL, 18.40. 14, Adam Prax, GLEN, 18.48. 15, Lukey Lowe, GLEN, 19.51. 16, Conor Byrt, BEST, 20.65.

Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Jack Brooker, BEST, 31.55!. 2, Luke Zana, MCST, 37.03. 3, Spencer Neumann, BEST, 38.30. 4, Nick Knobel, RCF, 39.08. 5, Ian McElveen, MCST, 40.25. 6, Diego Fallico, GLEN, 41.93. 7, Nate Hagelin, LSVL, 42.16. 8, Calvin Pielke, BEST, 42.22. (B – Final) 9, Reed Westnedge, MCST, 43.38. 10, Adam Prax, GLEN, 44.97. 11, Eric Sankey, BCC, 45.15. 12, Burke Frese, BSTC, 45.18. 13, Caleb Ratnathicam, RCC, 46.95. 14, Logan Boye, MCST, 47.07. 15, Lukey Lowe, GLEN, 47.78. 16, Jamie Wang, MCST, 49.42.

Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Jack Brooker, BEST, 1:11.18. 2, Camden Burke, MCST, 1:16.66. 3, Luke Zana, MCST, 1:24.24. 4, Nick Knobel, RCF, 1:25.98. 5, Kreitler Payes, BCC, 1:31.87. 6, Diego Fallico, GLEN, 1:34.02. 7, Cooper Theodore, LSVL, 1:34.74. 8, Conor Byrt, BEST, 1:39.06. (B – Final) 9, Nathaniel Starbuck, LAF, 1:39.53. 10, Liam Ouellette, MESA, 1:40.92. 11, Lukey Lowe, GLEN, 1:41.45. 12, Thomas Byrne, RCF, 1:42.52. 13, Rory Lenny, RCF, 1:46.93. 14, Danny Hruby, RCC, 1:46.94. 15, Gavin Geer, MCST, 1:47.99. 16, Jamie Wang, MCST, 1:54.49.

Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke

(A – Final) 1, Kyle Wang, RCF, 18.17!. 2, Liam Ouellette, MESA, 20.82. 3, Ian Curd, MESA, 21.30. 4, Ryan Shaffer, LSVL, 21.44. 5, Calvin Pielke, BEST, 22.33. 6, Emmett Graesser, BEST, 22.34. 7, Spencer Neumann, BEST, 23.53. 8, Eric Sankey, BCC, 23.91. (B – Final) 9, Gabriel Day-O’Connell, MESA, 22.20. 10, Cole Citarella, RCF, 22.34. 11, Jackson Crouch, MCST, 23.05. 12, Truman Boettiger, GLEN, 24.65. 13, Chris Peng, MESA, 24.88. 14, Taylor Burke, MCST, 25.28. 15, Trenton Fano, MCST, 28.47.

Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke

(A – Final) 1, Alex Peng, MESA, 21.50. 2, Leo Scribner, BARR, 21.52. 3, Ian McElveen, MCST, 22.56. 4, Cooper Theodore, LSVL, 22.71. 5, Kevin Bedford, LAF, 22.79. 6, Aidan Schuler, LSVL, 22.99. 7, Cooper Conroy, BEST, 23.50. 8, Thomas Byrne, RCF, 24.78. (B – Final) 9, Nate Hagelin, LSVL, 23.27. 10, Logan Boye, MCST, 24.34. 11, Stephen Chen, MESA, 26.28. 12, Hudson Kammerer, BCC, 26.73. 13, Eric Sankey, BCC, 26.85. 14, William Hludzinski, BEST, 27.05. 15, Adam Prax, GLEN, 27.38. 16, Liam Ouellette, MESA, 27.98.

Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly

(A – Final) 1, Kyle Wang, RCF, 16.41. 2, Alex Peng, MESA, 17.29. 3, Ian Curd, MESA, 19.55. 4, Diego Fallico, GLEN, 21.15. 5, Caleb Ratnathicam, RCC, 22.85. 6, Ethan Hendricks, RCF, 24.80. 7, James Kershaw, LSVL, 27.04. (B – Final) 9, Thomas Byrne, RCF, 21.75. 10, Jake Chesler, FHCC, 23.95. 11, Dylan Kilpatrick, BCC, 25.17. 12, Gage Eastman, RCF, 26.56. 13, Jamie Wang, MCST, 26.74. 14, Koki Renwick, LSVL, 26.98. 15, Danny Hruby, RCC, 27.90. 16, Perry Bolles, LSVL, 28.87.

Boys 8 & Under 100 Yard IM

(A – Final) 1, Jack Brooker, BEST, 1:22.61!. 2, Kyle Wang, RCF, 1:31.43. 3, Camden Burke, MCST, 1:34.28. 4, Cooper Conroy, BEST, 1:43.90. 5, Kreitler Payes, BCC, 1:46.15. 6, Leo Scribner, BARR, 1:47.58. 7, Cooper Theodore, LSVL, 1:50.16. 8, Aidan Schuler, LSVL, 1:57.37. (B – Final) 9, Nate Hagelin, LSVL, 1:56.27. 10, Caleb Ratnathicam, RCC, 2:03.90. 11, Ethan Hendricks, RCF, 2:06.31. 12, Trenton Fano, MCST, 2:06.38. 13, James Kershaw, LSVL, 2:09.39. 14, Burke Frese, BSTC, 2:19.03.

Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

(A – Final) 1, The Meadows Club Swim Team 1:10.70. 2, Rock Creek Flyers 1:13.21. 3, Mesa Swim Team 1:14.99. 4, Boulder Country Club 1:19.87. 5, Meadowglen Swim Team 1:21.69. 6, Louisville Dolphins 1:22.99. 7, Fox Hill 1:26.81. 8, Bstc Sharks 1:35.92. (B – Final) 9, Ranch Country Club 1:39.89.

Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay

(A – Final) 1, Boulder Elks Swim Team 1:19.76. 2, Mesa Swim Team 1:20.88. 3, Louisville Dolphins 1:28.88. 4, Boulder Country Club 1:34.96. 5, Ranch Country Club 1:50.91. 6, Bstc Sharks 1:58.66.

Boys 9-10 50 Yard Freestyle

1, Brad Bolles, LSVL, 30.00. 2, Patrick George, MCST, 30.60. 3, Christopher George, MCST, 30.72. 4, Kyle Young, LSVL, 30.84. 5, Sam Anderson, RCF, 31.53. 6, Colby Wingfield, BSTC, 31.83. 7, Henry Crouch, BCC, 32.32. 8, Stefan Feiler, BEST, 32.74. (B – Final) 9, Nathan Cote, BSTC, 31.98. 10, Jake Levin, FHCC, 32.24. 11, Luke Stapleton, MCST, 33.80. 12, Henry Kuhna, BSTC, 33.81. 13, Curtis Teegardin, BCC, 33.92. 14, Edward Dowling, BEST, 34.22. 15, Mason Walker, MCST, 34.69. 16, Connor Jones, RCC, 37.10.

Boys 9-10 100 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Brad Bolles, LSVL, 1:06.92. 2, Christopher George, MCST, 1:10.96. 3, Sam Anderson, RCF, 1:12.81. 4, Henry Crouch, BCC, 1:13.66. 5, Stefan Feiler, BEST, 1:15.04. 6, Edward Dowling, BEST, 1:19.28. 7, Joshua Dodrill, LAF, 1:19.69. (B – Final) 9, Jake Levin, FHCC, 1:18.57. 10, Michael Pickner, BARR, 1:20.07. 11, Carson Ruppert, LSVL, 1:20.84. 12, Mason Walker, MCST, 1:21.20. 13, Harry Pfeiffer, BCC, 1:22.09. 14, Connor Jones, RCC, 1:22.79. 15, Ryan Bannon, BSTC, 1:23.18. 16, Luc Filion, MCST, 1:24.32.

Boys 9-10 200 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Brad Bolles, LSVL, 2:32.56. 2, Colby Wingfield, BSTC, 2:35.84. 3, Christopher George, MCST, 2:36.01. 4, Nathan Cote, BSTC, 2:41.61. 5, Xander Gallow, LSVL, 2:47.77. 6, Joshua Dodrill, LAF, 2:48.87. 7, Austen Schunk, LAF, 2:53.92. 8, Edward Dowling, BEST, 3:03.34. (B – Final) 9, Henry Kuhna, BSTC, 2:53.60. 10, Carson Ruppert, LSVL, 2:54.16. 11, Pierce Bigelow, FHCC, 3:02.31. 12, Cody Glastetter, LSVL, 3:02.64. 13, Logan Mathews, LSVL, 3:04.11. 14, Alex Rudawsky, MESA, 3:05.08. 15, Cameron Toennis, GLEN, 3:11.10. 16, Braydon Byron, BCC, 3:21.82.

Boys 9-10 50 Yard Backstroke

(A – Final) 1, Aidan Atkinson, LSVL, 35.92. 2, Greysen Carter, RCF, 37.24. 3, Curtis Teegardin, BCC, 39.40. 4, Sam Anderson, RCF, 39.41. 5, Patrick George, MCST, 40.01. 6, Aidan Payne, RCF, 40.08. 7, Harry Pfeiffer, BCC, 42.87. 8, Andrew Haapala, BEST, 43.96. (B – Final) 9, Nathan Cote, BSTC, 40.64. 10, Shota Renwick, LSVL, 41.98. 11, Jackson Jupille, RCF, 42.66. 12, Ryan Bannon, BSTC, 43.50. 13, Riley Mulshine, BCC, 45.45. 14, Logan Pius, LSVL, 45.98. 15, Joseph Gormley, RCC, 47.03. 16, Gabriel Butler, MESA, 47.84.

Boys 9-10 50 Yard Breaststroke

(A – Final) 1, Colby Wingfield, BSTC, 38.59. 2, Joe Casebolt, MESA, 38.92. 3, Henry Crouch, BCC, 41.53. 4, Xander Gallow, LSVL, 42.84. 5, Cody Yan, RCF, 43.57. 6, Kyle Young, LSVL, 44.06. 7, Ryan Grayson, MESA, 44.42. 8, Aidan Atkinson, LSVL, 46.22. (B – Final) 9, Jimmy Connolly, BARR, 45.87. 10, Quinn Boselli, MCST, 45.92. 11, Logan Pius, LSVL, 46.03. 12, Trevor Baskin, GLEN, 46.59. 13, Luc Filion, MCST, 46.84. 14, Pierce Bigelow, FHCC, 47.18. 15, Christian Castellino, LSVL, 47.41. 16, Austen Schunk, LAF, 50.00.

Boys 9-10 50 Yard Butterfly

(A – Final) 1, Joe Casebolt, MESA, 31.90!. 2, Greysen Carter, RCF, 33.90. 3, Ryan Grayson, MESA, 35.72. 4, Cody Glastetter, LSVL, 35.79. 5, Luke Stapleton, MCST, 36.42. 6, Stefan Feiler, BEST, 36.50. 7, Alex Schmutz, BARR, 40.83. 8, Connor Jones, RCC, 41.17. (B – Final) 9, Christopher Jewett, LSVL, 37.70. 10, Joshua Dodrill, LAF, 39.34. 11, Christian Castellino, LSVL, 39.46. 12, Cody Yan, RCF, 40.17. 13, Calder Nadelson, BEST, 41.57. 14, Henry Kuhna, BSTC, 42.29. 15, Hunter Perkins, RCF, 42.84. 16, Carson Ruppert, LSVL, 45.46.

Boys 9-10 100 Yard IM

(A – Final) 1, Joe Casebolt, MESA, 1:14.79!. 2, Greysen Carter, RCF, 1:20.01. 3, Aidan Atkinson, LSVL, 1:24.45. 4, Xander Gallow, LSVL, 1:25.50. 5, Ryan Grayson, MESA, 1:25.75. 6, Patrick George, MCST, 1:26.21. 7, Cody Glastetter, LSVL, 1:28.59. 8, Pierce Bigelow, FHCC, 1:31.62. (B – Final) 9, Curtis Teegardin, BCC, 1:29.29. 10, Alex Schmutz, BARR, 1:31.15. 10, Harry Pfeiffer, BCC, 1:31.15. 12, Luke Stapleton, MCST, 1:31.26. 13, Cody Yan, RCF, 1:32.41. 14, Christian Castellino, LSVL, 1:34.93. 15, Luc Filion, MCST, 1:35.76. 16, Shota Renwick, LSVL, 1:36.22.

Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay

(A – Final) 1, Louisville Dolphins 2:09.49. 2, The Meadows Club Swim Team 2:11.62. 3, Rock Creek Flyers 2:14.88. 4, Bstc Sharks 2:15.28. 5, Mesa Swim Team 2:21.75. 6, Boulder Elks Swim Team 2:22.00. 7, Boulder Country Club 2:23.88. (B – Final) 9, Meadowglen Swim Team 2:35.09. 10, Barracudas 2:35.72. 11, Lafayette Seals 2:38.36. 12, Ranch Country Club 2:38.50.

Boys 9-10 200 Yard Medley Relay

(A – Final) 1, Louisville Dolphins 2:26.25. 2, Rock Creek Flyers 2:33.00. 3, The Meadows Club Swim Team 2:34.97. 4, Bstc Sharks 2:36.21. 5, Mesa Swim Team 2:41.32. 6, Boulder Country Club 2:43.41. 7, Boulder Elks Swim Team 2:47.78. 8, Barracudas 2:59.75. (B – Final) 9, Fox Hill 2:59.04. 10, Ranch Country Club 3:12.11. 11, Meadowglen Swim Team 3:26.18.

Boys 11-12 50 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Chris Wingfield, BSTC, 26.60. 2, Jack Braymiller, MESA, 27.18. 3, Roland Bailey, BCC, 27.92. 4, Mitchell Graesser, BEST, 27.97. 5, Henry Maier, MCST, 28.22. 6, Ryan Davis, RCF, 28.85. 7, Bryce Thom, BEST, 29.08. 8, Will Brown, MESA, 29.28. (B – Final) 9, Joe Felton, BARR, 29.22. 10, Tristan Frese, BSTC, 29.78. 11, Jared Hodell, BSTC, 30.05. 12, Ryan Simpson, RCF, 30.34. 13, Erik Feiereisen, BEST, 30.62. 14, Cobi Granger, LSVL, 30.86. 15, Jake Steinmetz, MCST, 31.61. 16, Wyatt Bischoff, GLEN, 32.11.

Boys 11-12 100 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Chris Wingfield, BSTC, 59.46. 2, Tanner Filion, MCST, 1:01.26. 3, Mitchell Graesser, BEST, 1:01.56. 4, Jack Braymiller, MESA, 1:03.04. 5, Kaj Harvey, MESA, 1:03.92. 6, Ryan Davis, RCF, 1:04.52. 7, Tommy Amoroso, MESA, 1:04.73. 8, Ben Sullivan, BARR, 1:06.70. (B – Final) 9, Tristan Frese, BSTC, 1:05.19. 10, Joe Felton, BARR, 1:06.34. 11, Jack Vincent, LSVL, 1:07.28. 12, Casey Conroy, BEST, 1:07.39. 13, Jared Hodell, BSTC, 1:09.00. 14, Zeke VanDehy, LAF, 1:10.66. 15, Dan Niewoehner, LAF, 1:13.08. 16, Wyatt Bischoff, GLEN, 1:15.75.

Boys 11-12 200 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Jack Casebolt, MESA, 2:11.60. 2, Tanner Filion, MCST, 2:13.62. 3, Kaj Harvey, MESA, 2:15.96. 4, Henry Maier, MCST, 2:19.09. 5, Ryan Davis, RCF, 2:23.13. 6, Tristan Frese, BSTC, 2:25.40. 7, Casey Conroy, BEST, 2:26.64. 8, CJ Turf, BEST, 2:27.74. (B – Final) 9, Matt Slade, BCC, 2:30.10. 10, Jack Vincent, LSVL, 2:32.26. 11, Zeke VanDehy, LAF, 2:36.57. 12, Dan Niewoehner, LAF, 2:39.48. 13, Xander Rens, LSVL, 2:41.46. 14, Wyatt Bischoff, GLEN, 2:44.31. 15, JJ Lord, FHCC, 2:44.64. 16, Ethan Glenn, LSVL, 2:49.60.

Boys 11-12 50 Yard Backstroke

(A – Final) 1, Philip Calitre, BEST, 33.72. 2, Roland Bailey, BCC, 34.01. 3, Will Brown, MESA, 34.20. 4, Kaj Harvey, MESA, 35.01. 5, Jack Vincent, LSVL, 35.82. 6, Galen Graham-Bell, MESA, 35.87. 7, Jared Hodell, BSTC, 37.52. 8, CJ Turf, BEST, 37.95. (B – Final) 9, Greg Lund, BARR, 37.95. 10, Sage Roberts, BARR, 38.46. 11, Mason Pendergast, BEST, 38.70. 12, Chandler Jordan, BEST, 39.45. 13, Ben Matthews, BCC, 39.58. 14, James Gormley, RCC, 39.94. 15, Andrew Nieusma, RCF, 41.00. 16, Jacob Peterson, RCF, 43.34.

Boys 11-12 50 Yard Breaststroke

(A – Final) 1, Jack Braymiller, MESA, 34.43. 2, Bryce Thom, BEST, 35.57. 3, Soren Kloepfer, MCST, 36.55. 4, Philip Calitre, BEST, 36.82. 5, Mitchell Graesser, BEST, 37.82. 6, Cobi Granger, LSVL, 38.01. 7, Joshua Rauvola, FHCC, 38.34. 8, Ben Sullivan, BARR, 38.60. (B – Final) 9, Ryan Simpson, RCF, 40.76. 10, Roland Bailey, BCC, 40.82. 11, Max Shen, RCF, 41.24. 12, Joe Felton, BARR, 41.29. 13, Dan Niewoehner, LAF, 41.49. 14, Colin Pendergast, BEST, 41.67. 15, Chad Wolfe, GLEN, 41.92. 16, Trevor Bissert, RCF, 42.26.

Boys 11-12 50 Yard Butterfly

(A – Final) 1, Jack Casebolt, MESA, 29.38. 2, Tommy Amoroso, MESA, 29.85. 3, Tanner Filion, MCST, 32.69. 4, Matt Slade, BCC, 33.21. 5, CJ Turf, BEST, 33.72. 6, Casey Conroy, BEST, 34.10. 7, Andrew Nieusma, RCF, 36.41. 8, Max Shen, RCF, 36.45. (B – Final) 9, Xander Rens, LSVL, 36.82. 10, Thomas Miller, LSVL, 37.64. 11, Trevor Bissert, RCF, 37.89. 12, James Gormley, RCC, 38.94. 13, Joe Bullock, RCC, 41.60. 14, Brian Hummer, RCC, 44.16. 15, Chad Wolfe, GLEN, 46.34. 16, Corbin Gettel, GLEN, 48.20.

Boys 11-12 100 Yard IM

(A – Final) 1, Jack Casebolt, MESA, 1:06.48. 2, Chris Wingfield, BSTC, 1:08.25. 3, Tommy Amoroso, MESA, 1:12.86. 4, Philip Calitre, BEST, 1:14.98. 5, Henry Maier, MCST, 1:15.39. 6, Bryce Thom, BEST, 1:16.00. 7, Cobi Granger, LSVL, 1:16.65. 8, Ben Sullivan, BARR, 1:20.95. (B – Final) 9, Matt Slade, BCC, 1:18.14. 10, Will Brown, MESA, 1:18.73. 11, Ryan Simpson, RCF, 1:20.92. 12, Joshua Rauvola, FHCC, 1:21.53. 13, Ethan Glenn, LSVL, 1:25.33. 14, Greg Lund, BARR, 1:26.43. 15, Xander Rens, LSVL, 1:27.48. 16, Thomas Miller, LSVL, 1:27.58.

Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay

(A – Final) 1, Mesa Swim Team 1:52.55. 2, Boulder Elks Swim Team 1:55.50. 3, Bstc Sharks 1:59.01. 4, Rock Creek Flyers 2:02.52. 5, The Meadows Club Swim Team 2:04.33. 6, Louisville Dolphins 2:05.04. 7, Barracudas 2:07.75. 8, Boulder Country Club 2:11.55. (B – Final) 9, Ranch Country Club 2:14.69. 10, Meadowglen Swim Team 2:22.23. 11, Lafayette Seals 2:26.31.

Boys 11-12 200 Yard Medley Relay

(A – Final) 1, Mesa Swim Team 2:02.94!. 2, Boulder Elks Swim Team 2:11.94. 3, The Meadows Club Swim Team 2:15.73. 4, Louisville Dolphins 2:21.20. 5, Rock Creek Flyers 2:23.62. 6, Bstc Sharks 2:23.77. 7, Barracudas 2:26.54. 8, Boulder Country Club 2:27.61. (B – Final) 9, Ranch Country Club 2:34.09. 10, Meadowglen Swim Team 2:48.37. 11, Lafayette Seals 2:52.93.

Boys13-14 50 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Kailash Graham-Bell, MESA, 24.99. 2, Luke Kleekamp, BCC, 25.00. 3, Isaac Green, LSVL, 25.25. 4, Anthony Laurita, GLEN, 25.70. 5, Kristofer Malinin, MESA, 25.85. 6, Benji Morris, BARR, 26.28. 7, Colin Peterson, BSTC, 26.34. 8, Jack Bader, MESA, 26.43. (B – Final) 9, Thomas Lowe, GLEN, 26.36. 10, Brenn Anderson-Gregson, BEST, 26.40. 11, Raymond Guthrie, LAF, 26.63. 12, Skyler Jordan, BEST, 26.67. 13, Jasper Ramthun, LAF, 26.83. 14, Thorsen Milton, LAF, 26.98. 15, Jack Lacy, MCST, 27.36. 16, Ian Dretzka, RCC, 27.68.

Boys13-14 100 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Wyatt Dessel, BCC, 55.63. 2, Kailash Graham-Bell, MESA, 55.79. 3, Jacob Connolly, GLEN, 57.84. 3, Anthony Laurita, GLEN, 57.84. 5, Isaac Green, LSVL, 57.91. 6, Raymond Guthrie, LAF, 58.72. 7, Kristofer Malinin, MESA, 59.38. 8, Jake Karty, RCC, 1:00.56. (B – Final) 9, Jack Bader, MESA, 59.52. 10, Ben Webb, BEST, 59.84. 11, Travis Frese, BSTC, 1:00.22. 12, Jasper Ramthun, LAF, 1:00.48. 13, Jack Studebaker, BCC, 1:00.59. 14, Webb Harrington, BCC, 1:01.12. 15, Ryan Tharp, GLEN, 1:01.33. 16, Skyler Jordan, BEST, 1:02.21.

Boys13-14 200 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Wyatt Dessel, BCC, 2:05.31. 2, Raymond Guthrie, LAF, 2:06.52. 3, Isaac Green, LSVL, 2:07.91. 4, Ben Webb, BEST, 2:08.44. 5, Scott Bayliff, GLEN, 2:09.02. 6, Jacob Connolly, GLEN, 2:09.44. 7, Mateo Fortes, FHCC, 2:11.58. 8, Jack Lacy, MCST, 2:17.74. (B – Final) 9, Kieran Lenssen, MESA, 2:14.61. 10, Nick Fano, MCST, 2:16.71. 11, Ian Dretzka, RCC, 2:16.81. 12, Jake Karty, RCC, 2:17.29. 13, Tait McGowan, RCC, 2:17.71. 14, Sam Coyle, LAF, 2:17.74. 15, Breyden Fano, MCST, 2:19.36. 16, Lucas Bergeson, FHCC, 2:21.24.

Boys13-14 100 Yard Backstroke

(A – Final) 1, Jacob Connolly, GLEN, 1:04.31. 2, Ian Dretzka, RCC, 1:06.49. 3, Jack Lacy, MCST, 1:07.68. 4, Jack Studebaker, BCC, 1:08.53. 5, Thomas Lowe, GLEN, 1:08.58. 6, Jordan Campbell, BSTC, 1:10.75. 7, Thorsen Milton, LAF, 1:10.97. 8, Scott Bayliff, GLEN, 1:11.53. (B – Final) 9, Kieran Lenssen, MESA, 1:07.66. 10, Ben Webb, BEST, 1:09.21. 11, Quintin Brown, MESA, 1:11.65. 12, Jack Bader, MESA, 1:12.85. 13, Nick Fano, MCST, 1:13.72. 14, Kristofer Malinin, MESA, 1:13.84. 15, David Carney, LSVL, 1:14.07. 16, Austin Bush, BEST, 1:18.85.

Boys13-14 100 Yard Breaststroke

(A – Final) 1, Kieran Lenssen, MESA, 1:12.54. 2, Benji Morris, BARR, 1:15.41. 3, Mateo Fortes, FHCC, 1:15.75. 4, Nate Johnson, LSVL, 1:17.50. 5, Skyler Jordan, BEST, 1:17.52. 6, Brenn Anderson-Gregson, BEST, 1:17.64. 7, Thorsen Milton, LAF, 1:18.66. 8, Luke Kleekamp, BCC, 1:18.67. (B – Final) 9, Jesse Hernandez, BEST, 1:16.52. 10, Jasper Ramthun, LAF, 1:20.17. 11, Danny Ahern, FHCC, 1:22.28. 12, Breyden Fano, MCST, 1:22.72. 13, Colin Peterson, BSTC, 1:23.34. 14, Ben Ahern, FHCC, 1:23.67. 15, Morgan Katnik, MCST, 1:23.83.

Boys13-14 100 Yard Butterfly

(A – Final) 1, JC Corboy, LSVL, 1:04.74. 2, Kailash Graham-Bell, MESA, 1:05.03. 3, Colin Peterson, BSTC, 1:05.81. 4, Benji Morris, BARR, 1:06.43. 5, Nate Johnson, LSVL, 1:08.70. 6, Luke Kleekamp, BCC, 1:08.76. 7, Anthony Laurita, GLEN, 1:10.68. 8, Jordan Campbell, BSTC, 1:10.74. (B – Final) 9, Mateo Fortes, FHCC, 1:08.81. 10, Ryan Tharp, GLEN, 1:11.57. 11, Jake Karty, RCC, 1:11.93. 12, Lucas Bergeson, FHCC, 1:14.07. 13, Jimmy Kasic, MCST, 1:16.79. 14, Quinn Sharp, LAF, 1:20.96. 15, Harris Dietz, LSVL, 1:21.18. 16, Sean McElveen, MCST, 1:24.75.

Boys13-14 200 Yard IM

(A – Final) 1, JC Corboy, LSVL, 2:23.70. 2, Wyatt Dessel, BCC, 2:25.32. 3, Nate Johnson, LSVL, 2:28.58. 4, Jordan Campbell, BSTC, 2:32.13. 5, Thomas Lowe, GLEN, 2:32.66. 6, Jesse Hernandez, BEST, 2:34.00. 7, Brenn Anderson-Gregson, BEST, 2:34.13. 8, Breyden Fano, MCST, 2:35.77. (B – Final) 9, Scott Bayliff, GLEN, 2:39.72. 10, Webb Harrington, BCC, 2:39.76. 11, Austin Bush, BEST, 2:42.54. 12, Tait McGowan, RCC, 2:46.51. 13, Thomas Toslosky, MESA, 2:51.83. 14, Harris Dietz, LSVL, 2:52.76. 15, David Carney, LSVL, 2:56.63. 16, William Bangs, RCF, 3:07.39.

Boys13-14 200 Yard Freestyle Relay

(A – Final) 1, Mesa Swim Team 1:43.09. 2, Meadowglen Swim Team 1:44.67. 3, Boulder Country Club 1:44.90. 4, Boulder Elks Swim Team 1:45.36. 5, Louisville Dolphins 1:46.33. 6, Lafayette Seals 1:47.39. 7, The Meadows Club Swim Team 1:50.25. 8, Ranch Country Club 1:55.82. (B – Final) 9, Bstc Sharks 1:54.06. 10, Fox Hill 1:56.04.

Boys13-14 200 Yard Medley Relay

(A – Final) 1, Louisville Dolphins 1:59.42. 2, Mesa Swim Team 1:59.77. 3, Boulder Elks Swim Team 2:00.01. 4, Boulder Country Club 2:01.37. 5, Meadowglen Swim Team 2:03.26. 6, Lafayette Seals 2:07.37. 7, The Meadows Club Swim Team 2:11.26. 8, Ranch Country Club 2:13.85. (B – Final) 9, Fox Hill 2:12.80. 10, Bstc Sharks 2:12.91.

Boys15-18 50 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Miles Mackenzie, LSVL, 22.24. 2, Paul Brunette, LSVL, 22.59. 3, Michael Jupille, RCF, 23.12. 4, Trevor McCall, MCST, 23.65. 5, Chris Walsh, BEST, 23.74. 6, Cian Kinderman, RCF, 23.95. 7, Cordis Hall, BSTC, 24.42. 8, Alex Prins, BSTC, 24.80. (B – Final) 9, Ian Passarelli, LSVL, 24.80. 10, Nick Morris, BARR, 25.17. 11, Jordan Wheless, BEST, 25.18. 12, Tyler Owen, MESA, 25.27. 12, Sander Padilla, LAF, 25.27. 14, Daniel Appel, MCST, 25.32. 15, Daniel Gerbrandt, BSTC, 25.55. 16, Gabe Dreiman, MESA, 25.95.

Boys15-18 100 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Miles Mackenzie, LSVL, 48.27!. 1, Josh Roeber, MCST, 48.27!. 3, Michael Jupille, RCF, 50.24. 4, Paul Brunette, LSVL, 50.79. 5, Sean Connolly, GLEN, 52.14. 6, John Kubancik, MCST, 53.04. 7, Chris Walsh, BEST, 53.10. 8, Will Conway, MESA, 55.29. (B – Final) 9, Trevor McCall, MCST, 53.71. 10, Alex Prins, BSTC, 54.45. 11, Anthony Wilson, RCC, 54.99. 12, Christopher Reetz, MESA, 55.39. 13, Tim Brown, BARR, 55.49. 14, Ian Passarelli, LSVL, 55.63. 15, Tyler Owen, MESA, 56.38. 16, Dominik Bednarski, GLEN, 57.68.

Boys15-18 200 Yard Freestyle

(A – Final) 1, Miles Mackenzie, LSVL, 1:53.13. 2, Sean Connolly, GLEN, 1:57.02. 3, Anthony Wilson, RCC, 1:57.69. 4, Will Conway, MESA, 2:00.60. 5, Tim Brown, BARR, 2:01.20. 6, Kevin Best, MCST, 2:02.28. 7, Kyle Lund, BARR, 2:03.30. 8, Nick Morris, BARR, 2:04.60. (B – Final) 9, Andy Eaman, BSTC, 2:04.56. 10, Sander Padilla, LAF, 2:04.59. 11, Mark Norman, LAF, 2:07.93. 12, Liam Kelly, BEST, 2:09.87. 13, Ryan Duffy, MESA, 2:12.24. 14, Noah Starbuck, LAF, 2:12.93. 15, Grant McNutt, LAF, 2:13.87. 16, Kevin Rhinesmith, BSTC, 2:20.10.

Boys15-18 100 Yard Backstroke

(A – Final) 1, Stuart Edgerly, MESA, 57.61. 2, Paul Brunette, LSVL, 58.85. 3, Austin Paswaters, LSVL, 1:00.62. 4, Chris Walsh, BEST, 1:00.67. 5, Cian Kinderman, RCF, 1:01.53. 6, Kyle Lund, BARR, 1:01.78. 7, Kevin Best, MCST, 1:02.82. 8, Caleb Van Boven, MESA, 1:03.32. (B – Final) 9, Mark Norman, LAF, 1:04.21. 10, Andy Eaman, BSTC, 1:04.84. 11, Christopher Reetz, MESA, 1:05.73. 12, Liam Kelly, BEST, 1:07.20. 13, Ryan Duffy, MESA, 1:07.38. 14, Nicholas Urban, GLEN, 1:08.25. 15, Scott Doyle, LAF, 1:09.53. 16, Nicolas Ledru, MESA, 1:12.56.

Boys15-18 100 Yard Breaststroke

(A – Final) 1, Josh Roeber, MCST, 1:04.46. 2, Evan Koeber, MCST, 1:07.95. 3, Caleb Van Boven, MESA, 1:08.25. 4, Jesse Gershman, BEST, 1:08.50. 5, Cian Kinderman, RCF, 1:09.36. 6, Nicolas Ledru, MESA, 1:09.75. 7, Daniel Gerbrandt, BSTC, 1:09.93. 8, Michael Laurita, GLEN, 1:10.01. (B – Final) 9, Gabe Dreiman, MESA, 1:11.41. 10, William Cotter, FHCC, 1:12.79. 11, Daniel Appel, MCST, 1:13.33. 12, Ryan Duffy, MESA, 1:13.62. 13, Connor Dripps, BEST, 1:13.88. 14, Sander Padilla, LAF, 1:15.39. 15, Kea’Anee Morgan, LAF, 1:16.89. 16, Jared Coisman, GLEN, 1:16.99.

Boys15-18 100 Yard Butterfly

(A – Final) 1, Michael Jupille, RCF, 56.69. 2, Stuart Edgerly, MESA, 57.35. 3, Sean Connolly, GLEN, 57.88. 4, Ian Passarelli, LSVL, 1:00.08. 5, Anthony Wilson, RCC, 1:00.33. 6, Austin Paswaters, LSVL, 1:01.58. 7, Evan Koeber, MCST, 1:02.05. 8, Tyler Owen, MESA, 1:02.83. (B – Final) 9, John Kubancik, MCST, 1:01.99. 10, Dominik Bednarski, GLEN, 1:02.20. 11, Jesse Gershman, BEST, 1:03.41. 12, Jordan Wheless, BEST, 1:03.89. 13, Alex Prins, BSTC, 1:04.64. 14, Nicholas Urban, GLEN, 1:05.08. 15, Connor Dripps, BEST, 1:05.20. 16, Andy Eaman, BSTC, 1:05.81.

Boys15-18 200 Yard IM

(A – Final) 1, Josh Roeber, MCST, 2:04.04. 2, Stuart Edgerly, MESA, 2:12.26. 3, Evan Koeber, MCST, 2:14.04. 4, John Kubancik, MCST, 2:15.17. 5, Austin Paswaters, LSVL, 2:15.71. 6, Kevin Best, MCST, 2:17.40. 7, Caleb Van Boven, MESA, 2:19.55. 8, Will Conway, MESA, 2:22.77. (B – Final) 9, Kyle Lund, BARR, 2:19.82. 10, Jesse Gershman, BEST, 2:22.04. 11, Dominik Bednarski, GLEN, 2:23.67. 12, Daniel Appel, MCST, 2:26.72. 13, Liam Kelly, BEST, 2:27.90. 14, Mark Norman, LAF, 2:28.88. 15, Jared Coisman, GLEN, 2:31.44. 16, Scott Doyle, LAF, 2:34.24.

Boys15-18 200 Yard Freestyle Relay

(A – Final) 1, Louisville Dolphins 1:31.62. 2, The Meadows Club Swim Team 1:36.55. 3, Mesa Swim Team 1:37.10. 4, Rock Creek Flyers 1:37.16. 5, Bstc Sharks 1:38.62. 6, Boulder Elks Swim Team 1:38.67. 7, Lafayette Seals 1:42.77. 8, Meadowglen Swim Team 1:43.64. (B – Final) 9, Ranch Country Club 1:49.37.

Boys15-18 200 Yard Medley Relay

(A – Final) 1, Louisville Dolphins 1:45.44. 2, Mesa Swim Team 1:47.00. 3, The Meadows Club Swim Team 1:48.33. 4, Meadowglen Swim Team 1:51.65. 5, Boulder Elks Swim Team 1:51.85. 6, Bstc Sharks 1:53.80. 7, Rock Creek Flyers 1:54.17. 8, Lafayette Seals 1:57.90. (B – Final) 9, Ranch Country Club 2:10.60.

Combined Team Scores

1, Louisville Dolphins, 2494. 2, Boulder Elks Swim Team, 2360. 3, Mesa Swim Team, 2045. 4, The Meadows Club Swim Team, 1779.5. 5, Rock Creek Flyers, 1448. 6, Bstc Sharks, 1213. 7, Boulder Country Club, 1129.5. 8, Meadowglen Swim Team, 929. 9, Lafayette Seals, 769.5. 10, Fox Hill, 751. 11, Ranch Country Club, 734. 12, Barracudas, 481.5.