Class 5A

First round results

In bracket order

Second round: Friday

(1) Grandview 6, (17) Doherty 0

(8) Monarch 2, (9) Fairview 0

(12) Broomfield 2, (5) Pine Creek 0

(4) ThunderRidge 1, (13)Rocky Canyon 0

(14) Arapahoe 3, (3) Regis Jesuit 2

(6) Mountain Vista 1, (11) Cherokee Trail 0

(7) Rocky Mountain 2, (10) Cherry Creek 1

(2) Columbine 5, (15) Castle View 1

Quarterfinals: May 18

(8) Monarch vs. (1) Grandview

(12) Broomfied vs. (4) Thunder Ridge

(14) Arapahoe vs. (6) Mountain Vista

(7) Rocky Mountain vs. (2) Columbine

Semifinals: May 21

Championship: May 25

Class 4A

First round results

In bracket order

Second round: Saturday

(1) Lewis-Palmer 1, (16) D'Evelyn 0

(8) Steamboat Springs 1 (PK 3), (9) Silver Creek 1 (PK 2)

(5) Air Academy 2, (21) Littleton 1

(13) Mullen 2, (4) The Classical Academy 1

(3) Windsor 9, (14) Battle Mountain 1

(6) Cheyenne Mountain 3, (22) Holy Family 1

(7) Valor Christian 2, (10) Evergreen 1

(2) Wheat Ridge 2, (18) Pueblo Centennial 0

Quarterfinals: May 19

(8) Steamboat Springs vs. (1) Lewis-Palmer

(13) Mullen vs. (5) Air Academy

(6) Cheyenne Mountain vs. (3) Windsor


Advertisement

(7) Valor Christian vs. (2) Wheat Ridge

Semifinals: May 21

Championship: May 25

Class 3A

First and second rounds

Friday and Saturday

In bracket order

(17) Manitou Springs 1, (16) The Pinnacle 0

(1) Kent Denver 4, (17) Manitou Springs 2

(9) Faith Christian 2, (24) Salida 0

(9) Faith Christian 7, (8) Sterling 2

(13) Aspen 3, (20) St. Mary's 2

(4) Jefferson Academy 3, (13) Aspen 0

(21) St. Mary's Academy 0 (W), (12) Frontier Academy 0

(5) Liberty Common 4, (21) St. Mary's Academy 1

(14) SkyView Academy 4, (19) Denver Science & Tech 1

(3) The Academy 4, (14) SkyView Academy 1

(11) Lutheran 2, (22) Pagosa Springs 0

(6) Coal Ridge 1, (11) Lutheran 0

(15) Middle Park 2, (18) Colorado Springs Christian 1

(2) Colorado Academy 6, (15) Middle Park 0

(10) Peak to Peak 5, (23) Bayfield 2

(10) Peak to Peak 7, (7) Fountain Valley 0

Quarterfinals: May 19

(9) Faith Christian vs. (1) Kent Denver

(5) Liberty Common vs. (4) Jefferson Academy

(6) Coal Ridge vs. (3) The Academy

(10) Peak to Peak vs. (2) Colorado Academy

Semifinals: May 21

Championship: May 24

Class 2A

First round results

In bracket order

Quarterfinals: Friday

(1) Dawson School 3, (8) Resurrection Christian 1

(5) Evangelical Christian 2, (4) Denver Christian 0

(3) Front Range Christian 2, (6) Cornerstone Christian 1

(2) Vail Mountain 6, (7) Telluride 0

Semifinals: May 18

(5) Evangelical Christian vs. (1) Dawson School, 7 p.m. at All City Stadium

(3) Front Range Christian vs. (2) Vail Mountain, 5 p.m. at All City Stadium

Championship: May 24