MONDAY, February 11

Boys basketball -- Pinnacle at Holy Family, 7:30 p.m.; Dawson at Longmont Christian, 5:30 p.m.

Girls basketball -- Dawson at Longmont Christian, 4 p.m.

Hockey -- Regis Jesuit at Monarch, 2:30 p.m.

 

TUESDAY, February 12

Girls basketball -- Faith Baptist at Denver Eagles, 6 p.m.; Berthoud at Frederick, 6:30 p.m.; Broomfield at Thompson Valley, 7 p.m.; Silver Creek at Greeley Central, 6:30 p.m.; Niwot at Mountian View, 6:30 p.m.; Nederland at Denver Christian, 5:30 p.m.; Lyons at Brush, 6:30 p.m.; Peak to Peak at Faith Christian, 7 p.m.; Longmont at Centaurus, 6:30 p.m.; Roosevelt at Skyline, 6:30 p.m.; Mead at Erie, 6:30 p.m.; Boulder at Monarch, 6:30 p.m.; Legacy at Horizon, 6:30 p.m.; Mountain Range at Fairview, 6:30 p.m.; Community Christian at Shining Mountain, 6 p.m.

Boys basketball -- Faith Baptist at Denver Eagles, 7:30 p.m.; Frederick at Berthoud, 6:30 p.m.; Thompson Valley at Broomfield, 6:30 p.m.; Greeley Central at Silver Creek, 6:30 p.m.; Mountain View at Niwot, 6:30 p.m.; Nederland at Denver Christian, 7 p.m.; Brush at Lyons, 6:30 p.m.; Centaurus at Longmont, 6:30 p.m.; Skyline at Roosevelt, 6:30 p.m.; Erie at Mead, 6:30 p.m.; Boulder at Monarch, 6:30 p.m.; Horizon at Legacy, 6:30 p.m.; Fairview at Mountain Range, 7 p.m.; Shining Mountain at Community Christian, 7:30 p.m.

 

WEDNESDAY, February 13

Boys basketball -- Faith Christian at Peak to Peak, 7 p.m.

 

THURSDAY, February 14


Advertisement

Boys basketball -- Lyons at Eaton, 6:30 p.m.; Dawson at Arrupe Jesuit, 7 p.m.; Longmont Christian at Dayspring Christian, 7:30 p.m.; Gilpin County at Shining Mountain, 7:30 p.m.

Girls basketball -- Longmont Christian at Dayspring Christian, 6 p.m.; Gilpin County at Shining Mountain, 6 p.m.Alpine -- State championships at Winter Park.

Nordic -- State championships at Snow Mountian Ranch.

 

FRIDAY, February 15

Girls basketball -- Faith Baptist at Love Christian, 6 p.m.; Frederick at Roosevelt, 6:30 p.m.; Greeley Central at Broomfield, 6:30 p.m.; Silver Creek at Thompson Valley, 7 p.m.; Niwot at Centaurus, 6:30 p.m.; Nederland at Union Colony, 5 p.m.; Eaton at Lyons, 6:30 p.m.; Mountain View at Longmont, 6:30.; Erie at Skyline, 6:30 p.m.; Mead at Northridge, 6:30 p.m.; Boulder vs. Fairview, Coors Events, 6 p.m.; Legacy at Monarch, 6:30 p.m.; Holy Family at Jefferson Academy, 5:30 p.m.; Rocky Mountain Lutheran at Longmont Christian, 6 p.m.

Boys basketball -- Faith Baptist at Love Christian, 7:30 p.m.; Roosevelt at Frederick, 6:30 p.m.; Broomfield at Greeley Central, 6:30 p.m.; Thompson Valley at Silver Creek, 6:30 p.m.; Centaurus at Niwot, 6:30 p.m.; Nederland at Union Colony, 6:30 p.m.; Longmont at Mountain View, 6:30 p.m.; Skyline at Erie, 6:30 p.m.; Northridge at Mead, 6:30 p.m.; Fairview vs. Boulder, Coors Events, 7:30 p.m.; Monarch at Legacy, 6:30 p.m.; Holy Family at Jefferson Academy, 7 p.m.; Rocky Mountain Lutheran at Longmont Christian, 7:30 p.m.

Wrestling -- Longmont, Erie, Skyline, Frederick at Frederick Regionals; Broomfield at Mullen Regionals; Lyons at Regionals.

Alpine -- State championships at Winter Park.

Nordic -- State championships at Snow Mountian Ranch.

Hockey -- Chatfield at Monarch, 7:30 p.m.

 

SATURDAY, February 16

Wrestling -- Mead, Longmont, Erie, Skyline, Frederick at Frederick Regionals; Broomfield at Mullen Regionals; Lyons at Regionals; Boulder at Regionals.

Girls basketball -- Skyline at Longmont, 5 p.m.

Boys basketball -- Skyline at Longmont, 6:30 p.m.

Hockey -- Battle Mountain at Monarch, 7:30 p.m.