MONDAY, February 4

Boys basketball -- Skyline at Bishop Machebeuf, 7 p.m.; Holy Family at Denver JDS, 5:30 p.m.


TUESDAY, February 5

Girls basketball -- Faith Baptist at Front Range Baptist, 5 p.m.; Northridge at Frederick, 6:30 p.m.; Broomfield at Silver Creek, 6:30 p.m.; Niwot at Longmont, 6:30 p.m.; Valley at Lyons, 6:30 p.m.; Peak to Peak at Kent Denver, 7 p.m.; Skyline at Windsor, 6:30 p.m.; Mead at Berthoud, 6:30 p.m.; Boulder at Fossil Ridge, 6:30 p.m.; Poudre at Legacy, 6:30 p.m.; Monarch at Loveland, 6:30 p.m.; Mountain View at Centaurus, 6:30 p.m.; Colorado Academy at Holy Family, 7 p.m.; Front Range Christian at Dawson, 5 p.m.; Roosevelt at Erie, 6:30 p.m.; Greeley West at Fairview, 6:30 p.m.


Advertisement

Boys basketball -- Faith Baptist at Front Range Baptist, 6 p.m.; Frederick at Northridge, 6:30 p.m.; Silver Creek at Broomfield, 6:30 p.m.; Longmont at Niwot, 6:30 p.m.; Lyons at Valley, 6:30 p.m.; Windsor at Skyline, 6:30 p.m.; Berthoud at Mead, 6:30 p.m.; Fossil Ridge at Boulder, 6:30 p.m.; Legacy at Poudre, 6:30 p.m.; Loveland at Monarch, 6:30 p.m.; Centaurus at Mountain View, 6:30 p.m.; Front Range Christian at Dawson, 6:30 p.m.; Erie at Roosevelt, 6:30 p.m.; Fairview at Greeley West, 6:30 p.m.; Shining Mountain at Denver Jewish Day, 7:30 p.m.


WEDNESDAY, February 6

Boys basketball -- Kent Denver at Peak to Peak, 7 p.m.; Holy Family at Colorado Academy, 7 p.m.

Wrestling -- Longmont at Mead, 6:30 p.m.; Prairie View at Legacy; Holy Family at Valor Christian, 6 p.m.


THURSDAY, February 7

Girls basketball -- Faith Baptist at Darren Patterson, 6 p.m.; Nederland at Bruce Randolph, 5 p.m.

Boys basketball -- Faith Baptist at Mile High Academy, 6 p.m.

Wrestling -- Lyons vs. Strasburg at Estes Park, 5:30 p.m.

Alpine -- Nederland at Ski Cooper.


FRIDAY, February 8

Boys basketball -- Frederick at Erie, 6:30 p.m.; Broomfield at Longmont, 6:30 p.m.; Niwot at Silver Creek, 6:30 p.m.; Gilpin at Nederland, 6 p.m.; University at Lyons, 6:30 p.m.; Peak to Peak at Bishop Machebuef, 5:30 p.m.; Northridge at Skyline, 6:30 p.m.; Mead at Windsor, 6:30 p.m.; Legacy at Boulder, 6:30 p.m.; Mountian Range at Monarch, 6:30 p.m.; Monarch at Mountian Range, 7 p.m.; Centaurus at Thompson Valley, 7 p.m.; Dawson at Heritage Christian, 6:30 p.m.; Fairview at Horizon, 7 p.m.; Union Colony Prep at Longmont Christian, 7:30 p.m.

Girls basketball -- Erie at Frederick, 6:30 p.m.; Longmont at Broomfield, 6:30 p.m.; Silver Creek at Niwot, 6:30 p.m.; Lyons at University, 6:30 p.m.; Skyline at Northridge, 6:30 p.m.; Windsor at Mead, 6:30 p.m.; Boulder at Legacy, 6:30 p.m.; Thompson Valley at Centaurus, 6:30 p.m.; Dawson at Heritage Christian, 5 p.m.; Fairview at Horizon, 6:30 p.m.; Union Colony Prep at Longmont Christian, 6 p.m.

Swimming -- 4A State Prelims, VMAC; 5A State at EPIC.

Wrestling -- Silver Creek at Thompson Valley Regionals.


SATURDAY, February 9

Swimming -- 4A State Finals, VMAC; 5A State at EPIC.

Wrestling -- Lyons at Valley Invitational, 9 a.m.; Skyline at Eaton Invite.

Boys basketball -- Erie at Niwot, 6:30 p.m.

Girls basketball -- Erie at Abraham Lincoln, 1 p.m.

Nordic -- Nederland at Aspen.

Hockey -- Monarch at Steamboat Springs, 3 p.m.