State soccer

Class 5A

All first-round games on Thursday

Quadrant 1

(1) Denver East 4, (32) Monarch 1

(17) Cherokee Trail 1, (16) Rock Canyon 0

(25) Lakewood 0, (8) Fort Collins 0

(9) Pine Creek 3, (24) Grand Junction 2

Quadrant 2

(5) Fairview 3, (28) FNE Warriors 2

(21) Horizon 3, (12) Ralston Valley 1

(4) Broomfield 5, (29) Gateway 1

(13) Legacy 4, (20) Arvada West 0

Quadrant 3

(30) Fossil Ridge 2, (3) Cherry Creek 1

(14) Lincoln 3, (19) Castle View 2

(27) Aurora Central 3, (6) Arapahoe 1

(11) Rangeview 5, (22) Greeley West 1

Quadrant 4

(7) Grandview 9, (26) Fruita Monument 0

(23) Bear Creek 1, (10) Mountain Vista 0

(2) Boulder 8, (31) Rampart 1

(15) Regis Jesuit 4, (18) Vista Ridge 3

Class 4A

All first-round games on Wednesday

Quadrant 1

(1) Cheyenne Mountain 3, (32) Northridge 1

(17) D'Evelyn 3, (16) Denver North 0

(25) Steamboat Springs 2, (8) Silver Creek 2

(24) Battle Mountain 8, (9) Fort Morgan 24

Quadrant 2

(5) Mullen 7, (28) Green Mountain 0

at (12) Pueblo West 3, (21) Greeley Central 2

(4) Air Academy 3, (29) Kennedy 1

(20) Evergreen 1,(10) Niwot 0

Quadrant 3

(3) The Classical Academy 6, (30) Windsor, 0


Advertisement

(14) Standley Lake 1, (19) Pueblo Centennial 0

(6) Denver West 9, (27) Longmont 2

(22) Ponderosa 1, (11) Palmer Ridge 0

(7) Durango 3, (26) Pueblo South 0

(23) Centaurus 2, (10) Skyview, 2

(2) Lewis-Palmer 2, (31) Mitchell 0

(15) Valor Christian 1, (18) Skyline 0

Class 3A

All first-round games on Friday

Quadrant 1

(32) James Irwin at (1) Kent Denver, 1 p.m.

(17) Denver School of Science & Technology: Green Valley Ranch at (16) Frontier Academy, 3 p.m.

(25) Arrupe Jesuit at (8) Coal Ridge, 4 p.m.

(24) Jefferson at (9) Fountain Valley, 2 p.m.

Quadrant 2

(28) Ridgeway at (5) Colorado Springs Christian, 12:30 p.m.

(21) Liberty at (12) Bruce Randolph, 3:30 p.m.

(29) Sheridan at (4) Vail Mountain, 1 p.m.

(20) Delta at (13) Peak to Peak, 3 p.m.

Quadrant 3

(30) Roaring Fork at (3) Colorado Academy, 3:30 p.m.

(19) St. Mary's at (14) The Pinnacle, 1 p.m.

(27) William Smith at (6) Jefferson Academy, 6 p.m.

(22) Denver Chrsitian at (11) Basalt, 4 p.m.

Quadrant 4

(26) Beth Eden Baptist at (7) Denver School of Science & Technology: Stapleton, 1 p.m.

(23) Crested Butte at (10) Salida, 3 p.m.

(31) Dawson School at (2) KIPP Denver Collegiate, 2:45 p.m.

(18) The Academy at (15) Aurora West College Prep, 12:45 p.m.