KAYE GARMS REGION

First round, Tuesday

No. 9 Liberty (11-12) at No. 8 Smoky Hill (9-14)

No. 12 Montbello (8-14) at No. 5 Fort Collins (15-8)

No. 10 Bear Creek (10-13) at No. 7 Boulder (13-10)

No. 11 Columbine (7-16) at No. 6 Doherty (14-9)

Second round, Friday

Liberty/Smoky Hill winner at No. 1 Regis (21-2)

Montbello/Fort Collins winner at No. 4 Prairie View (17-6)

Bear Creek/Boulder winner at No. 2 Cherry Creek (17-6)

Columbine/Doherty winner at No. 3 Horizon (16-7)

Sweet 16, March 5

 

ALICE BARRON REGION

First round, Tuesday

No. 9 Legend (9-14) at No. 8 Chatfield (10-13)

No. 12 Mountain Range (8-15) at No. 5 Grand Junction (18-4)

No. 10 Dakota Ridge (7-16) at No. 7 Legacy (11-12)

No. 11 Pomona (9-14) at No. 6 Monarch (13-10)

Second round, Friday

Legend/Chatfield winner at No. 1 Grandview (21-2)

Mountain Range/Grand Junction winner at No. 4 Rock Canyon (17-6)

Dakota Ridge/Legacy winner at No. 2 Denver East (19-4)

Pomona/Monarch winner at No. 3 Chaparral (17-5)


Advertisement

Sweet 16, March 6

SHARON WILCH REGION

First round, Tuesday

No. 9 Cherokee Trail (10-13) at No. 8 Pine Creek (10-13)

No. 12 Westminster (9-13) at No. 5 Lakewood (19-4)

No. 10 George Washington (15-8) at No. 7 Mountain Vista (15-8)

No. 11 Littleton (10-11) at No. 6 Fairview (13-10)

Second round, Friday

Cherokee Trail/Pine Creek winner at No. 1 Highlands Ranch (19-4)

Westminster/Lakewood winner at No. 4 Fossil Ridge (17-6)

George Washington/Mountain Vista winner at No. 2 Palmer (21-2)

Littleton/Fairview winner at No. 3 Ralston Valley (21-2)

Sweet 16, March 5

RHONDA BLANFORD-GREEN REGION

First round, Tuesday

No. 9 Standley Lake (11-12) at No. 8 Brighton (14-9)

No. 12 Rangeview (10-13) at No. 5 Loveland (17-6)

No. 10 Rocky Mountain (7-16) at No. 7 Rampart (14-9)

No. 11 Arvada West (6-17) at No. 6 Castle View (13-10)

Second round, Friday

Standley Lake/Brighton winner at No. 1 Arapahoe (21-2)

Rangeview/Loveland winner at No. 4 Fruita Monument (17-2)

Rocky Mountain/Rampart winner at No. 2 ThunderRidge (15-8)

Arvada West/Castle View winner at No. 3 Poudre (19-4)

Sweet 16, March 6

 

QUARTERFINALS, March 7

At Denver Coliseum

SEMIFINALS, March 14

 

At Coors Events Center

CHAMPIONSHIP, March 16

At Coors Events Center

Follow us on Twitter: @BoCoPreps