GLEN WILSON REGION

First round, Wednesday

No. 9 George Washington (13-10) at No. 8 Boulder (14-9)

No. 12 Rock Canyon (6-17) at No. 5 Fort Collins (14-9)

No. 10 Arvada West (13-10) at No. 7 Montbello (12-11)

No. 11 Mullen (5-18) at No. 6 Highlands Ranch (16-7)

Second round, Saturday

George Washington/Boulder winner at No. 1 Regis (19-4)

Rock Canyon/Fort Collins winner at No. 4 Grand Junction (17-5)

Arvada West/Montbello winner at No. 2 Eaglecrest (18-5)

Mullen/Highlands Ranch winner at No. 3 Rangeview (19-4)

Sweet 16, March 6

 

JOHN CASEY REGION

First round, Wednesday

No. 9 Abraham Lincoln (14-9) at No. 8 Pine Creek (11-12)

No. 12 Smoky Hill (5-18) at No. 5 Ralston Valley (15-8)

No. 10 Poudre (10-13) at No. 7 Lakewood (13-10)

No. 11 Littleton (9-14) at No. 6 Cherry Creek (12-11)

Second round, Saturday

Abraham Lincoln/Pine Creek winner at No. 1 Mountain Vista (20-2)

Smoky Hill/Ralston Valley winner at No. 4 Monarch (18-5)

Poudre/Lakewood winner at No. 2 Cherokee Trail (16-7)


Advertisement

Littleton/Cherry Creek winner at No. 3 Aurora Central (17-6)

Sweet 16, March 6

RAY BALL REGION

First round, Wednesday

No. 9 Doherty (13-10) at No. 8 Loveland (14-9)

No. 12 Rocky Mountain (6-17) at No. 5 Legend (17-6)

No. 10 Thornton (14-9) at No. 7 Liberty (15-8)

No. 11 Rampart (11-12) at No. 6 Overland (14-9)

Second round, Saturday

Doherty/ Loveland winner at No. 1 Chatfield (22-1)

Rocky Mountain/ Legend winner at No. 4 Grandview (16-7)

Thornton/Liberty winner at No. 2 Fairview (20-3)

Rampart/Overland winner at No. 3 ThunderRidge (17-6)

Sweet 16, March 6

CHAUNCEY BILLUPS REGION

First round, Wednesday

No. 9 Horizon (11-12) at No. 8 Dakota Ridge (11-12)

No. 12 Greeley West (10-13) at No. 5 Heritage (12-11)

No. 10 Brighton (10-13) at No. 7 Chaparral (12-11)

No. 11 Castle View (7-16) at No. 6 Arapahoe (16-7)

Second round, Saturday

Horizon/Dakota Ridge winner at No. 1 Denver East (21-2)

Greeley West/Heritage winner at No. 4 Fountain-Ft. Carson (15-7)

Brighton/Chaparral winner at No. 2 Fossil Ridge (19-4)

Castle View/Arapahoe winner at No. 3 Columbine (18-5)

Sweet 16, March 6

 

QUARTERFINALS, March 8

At Denver Coliseum

SEMIFINALS, March 15

 

At Coors Events Center

CHAMPIONSHIP, March 16

 

At Coors Events Center

Follow us on Twitter: @BoCoPreps