TUESDAY, January 8

Girls basketball -- Mead at Frederick, 6:30 p.m.; Broomfield at Mountain View, 6:30 p.m.; Silver Creek at Centaurus, 6:30 p.m.; Thompson Valley at Niwot, 6:30 p.m.; Lyons at Lutheran, 7 p.m.; Greeley Central at Longmont, 6:30 p.m.; Skyline at Berthoud, 6:30 p.m.; Boulder at Monarch, 6:30 p.m.; Horizon at Legacy, 6:30 p.m.; Dawson at Gilpin County, 6:30 p.m.; Northridge at Erie, 6:30 p.m.; Fairview at Mountain Range, 7 p.m.; Longmont Christian at Shining Mountain, 6 p.m.

Boys basketball -- Frederick at Mead, 6:30 p.m.; Mountain View at Broomfield, 6:30 p.m.; Centaurus at Silver Creek, 6:30 p.m.; Niwot at Thompson Valley, 7 p.m.; Lutheran at Lyons, 6:30 p.m.; Longmont at Greeley Central 6:30 p.m.; Berthoud at Skyline, 6:30 p.m.; Monarch at Boulder, 6:30 p.m.; Legacy at Horizon, 6:30 p.m.; Holy Family at University, 7 p.m.; Erie at Northridge, 6:30 p.m.; Mountain Range at Fairview, 6:30 p.m.; Longmont Christian at Shining Mountain, 7:30 p.m.

Swimming -- Niwot, Longmont, Silver Creek, Centaurus, Broomfield at Thompson Valley League Relays, 3:00 p.m.; Legacy at Boulder, 4 p.m.

 

WEDNESDAY, January 9


Advertisement

Wrestling -- Ponderosa at Broomfield, 7 p.m.; Weld Central at Holy Family, 6 p.m.; Skyline at Niwot, 7 p.m.

Girls basketball -- Peak to Peak at Denver School of Science and Technology, 7 p.m.; Shining Mountain at Vail Christian, 4 p.m.

Boys basketball -- Denver School of Science and Technology at Peak to Peak, 7 p.m.; Boulder at Legacy, 6:30 p.m.; Vail Christian at Shining Mountain, 5:30 p.m.

Hockey -- Monarch at Resurrection Christian, 8:15 p.m.

 

THURSDAY, January 10

Wrestling -- Mead at Frederick, 6:30 p.m.; Broomfield at Silver Creek, 7 p.m.; Niwot at Greeley Central, 7 p.m.; Estes Park at Lyons, 6:30 p.m.; Longmont at Thompson Valley; Erie at Skyline, 7 p.m.; Lakewood at Legacy, 6 p.m.; Centaurus at Mountain View, 7 p.m.

Boys basketball -- Grand Junction Central at Silver Creek, 7 p.m.; William Smith at Nederland, 6 p.m.; Dawson at Colorado Academy, 7 p.m.; Fairview at Horizon, 6:30 p.m.

Girls basketball -- Longmont at Niwot, 6:30 p.m.; Denver West at Dawson, 6 p.m.; Horizon at Fairview, 6:30 p.m.; Legacy at Boulder, 6:30 p.m.

Swimming -- Silver Creek, Skyline, Longmont, Niwot at Centennial All City, 3 p.m.; Fort Collins at Fairview.

 

FRIDAY, January 11

Girls basketball -- Faith Baptist at Denver Eagles, 5:00 p.m.; Frederick at Northridge, 6:30 p.m.; Silver Creek at Broomfield, 6:30 p.m.; Front Range Christian at Lyons, 7 p.m.; Windsor at Skyline, 6:30 p.m.; Berthoud at Mead, 6:30 p.m.; Monarch at Legacy, 6:30 p.m.; Centaurus at Mountain View, 6:30 p.m.; Bishop Machebeuf at Holy Family, 5:30 p.m.; Erie at Roosevelt, 6:30 p.m.; Resurrection Christian at Longmont Christian; 6:45 p.m.; Denver Academy at Nederland, 5 p.m.

Boys basketball -- Faith Baptist at Denver Eagles, 6:30 p.m.; Northridge at Frederick, 6:30 p.m.; Broomfield at Silver Creek, 6:30 p.m.; Niwot at Longmont, 6:30 p.m.; Denver Academy at Nederland, 6:30 p.m.; Lyons at Front Range Christian, 6:30 p.m.; Peak to Peak at William Smith, 7 p.m.; Skyline at Windsor, 6:30 p.m.; Mead at Berthoud, 6:30 p.m.; Legacy at Monarch, 6:30 p.m.; Mountain View at Centuarus, 6:30 p.m.; Bishop Machebeuf at Holy Family, 7 p.m.; Roosevelt at Erie, 6:30 p.m.; Resurrection Christian at Longmont Christian, 8 p.m.

Swimming -- Greeley Central at Broomfield or Broomfield at Mustang Invite, VMAC, 4 p.m.; Silver Creek, Fairview, Legacy at Mustang Invite, VMAC, 4 p.m.; Monarch, Mountain View at Centaurus, 4 p.m.

Wrestling -- Lyons at Valley, 6:30 p.m.

Alpine -- Nederland at Steamboat.

 

SATURDAY, January 12

Wrestling -- Niwot, Monarch, Erie, Longmont, Skyline, Silver Creek, Holy Family, Frederick, Boulder, Lyons, Fairview at Boulder Valley Invitational, Niwot, 8:00 a.m.; Mead at Legend, 9 a.m.

Swimming -- Silver Creek, Legacy, Broomfield at Mustang Invite, VMAC, 10 a.m.; Fairview at Longmont.

Girls basketball -- Niwot at Eagle Ridge, 1:30 p.m.; Bellview Christian at Shining Mountian, 6:30 p.m.

Boys basketball -- Longmont at Denver South, 12 p.m.; Bellview Christian at Shining Mountain, 8 p.m.

Nordic -- Nederland at Steamboat Springs.

Hockey -- Monarch at Mullen, 6:15 p.m.